A hle, na „stará kolena“ to jde! Jak píše ve svém příspěvku. Donutila se díky nastolené dietě jíst 5x denně a hodně pít. Poslední jídlo nejpozději v 18.00, což také nikdy nedodržovala. V dodržování pravidelného stravování je právě nejdůležitější snídaně.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Snídaně, to je téma! Pro moje celoživotní ne-snídaní, ušité jako na míru. Od mala jsem nesnášela ranní jídlo, jakékoliv. Do školy jsem chodila s větší svačinou, protože ráno se najíst, jídlo by skončilo na WC. Proč, dodnes nevím. Kde se bral ranní odpor k jídlu, nevím. Stačilo mi jenom vidět snídani na stole u rodičů a už jsem měla na kraji, k odchodu na WC. Jíst jsem mohla až tak mezi 9?10 hodinou, což ve škole vycházelo na velkou přestávku.

Roky plynuly, včasné ranní vstávání, mi ani nedávalo čas se s něčím chystat, i když dětem jsem vždy vše nachystala, dokud byly malé. Povyrostly a musely si snídani a i svačinu do školy připravit sami, protože jsem vždy měla žaludek až v krku. Nejblbější období bylo, když jsem začala brát chemický jedy-léky. Brala jsem je na lačno. Obdivuji můj žaludek, že to se mnou vydržel.

A hle, na stará kolena to jde!

Ale proč?

Donutila jsem se díky mé nastolené dietě, jíst 5x denně a hodně pít. Poslední jídlo nejpozději v 18.00, což jsem také nikdy nedodržovala. Dodržováním pravidelného stravování, je právě nejdůležitější snídaně.

Držím se rčení: snídej sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli.

Zkraje jsem po ránu bojovala se žaludkem, ale boj jsem vyhrála a určitě i žaludek je spokojený. Dnes si už neumím představit, že bych se po ránu nenasnídala, a dokonce snídám za dva, říká manžel. Je 6.30 a já snídám, hurá, sláva.

Jsem ráda, že jsem se v ne-snídání překonala, vlastně sama sebe a kila jdou, sice pomalu, ale jistě dolů.

Zdraví Věrulinka a všem přeji první jarní den, který před asi 20 minutami začal.

Milá Věrulinko, těch dvacet minut už sice neplatí, ale také jsem se divila, že první jarní den letos připadá už na dvacátého

Co jste posnídaly v první jarní den vy, milé ženy-in? Venku je krásně a jistě se těšíte, až budete snídat venku. Co obvykle snídáte? Snažíte se s jarem snídat zdravěji? Jak by měla vypadat vaše ideální snídaně?

Napište mi na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama