Také čtenářka Věrulinka už má deště dost. Má „štěstí“, že má „jen“ vytopené sklepy. Přečtěte si její tematický příspěvek a prohlédněte i fotografii, kterou pořídila.

Zdravím a přeji krásný den všem v rámci možností, kde kdo bydlíte a těm, kdo jste právě v povodňové oblasti, přeji pevně nervy. Upřímně, mě by klepla pepina, nevím, jak bych tuto šílenou situaci ustála.

 Od včera jsem nalepená očima na televizi a div ne nonstop sleduji ČT 24 a je mi opravdu zle z toho co vidím. Za mého mládí a nejen mládí, jsem toto nejen nezažila, ale ani neviděla.

Když jsem včera viděla Botič v Záběhlicích na Praze 10, jak řádí, nechápala jsem. Bydlela jsem pár let v Záběhlicích a na Botič jsem koukala vždy z okna.

První povodně jsem viděla jenom v televizi a bydlela jsem v Praze 5 - Jihozápadní město, které má dost vysokou nadmořskou výšku, tudíž nehrozily žádné povodně.

Ale díky těmto zkušenostem, když jsem hledala domeček, bylo moje prvotní hledisko, jenom ne v zátopové oblasti, což se mi podařilo najít. Ale domeček se mi moc líbil, ovšem zarazilo mě, nedaleko řeky Sázavy v inzerátu. Ihned jsem telefonicky se spojila s makléřem dané nemovitosti a samozřejmě moje první otázka, zda domek není v této lokalitě, když je to jenom 8 km od řeky Sázavy. Ujistil mě makléř, že není. No, ale pokud si neprověřím, nevěřím, vím, že makléři umí lhát a oblbovat.

Jeli jsme se na domek podívat, projížděli jsme městem Sázava a jeli přes most nad řekou a mě jímala hrůza. Manžel mi uklidňoval, klídek, koukej do mapy, máme ještě před sebou pěkný kus cesty. Ano, měl pravdu, jeli jsme ještě 8 km nahoru do kopce, který nebral konce, až konečně rovina a já se uklidnila. Bylo mi jasné, že domek nestojí v zátopové oblasti. Jak jsem si oddychla.
Ovšem, já měla možnost si vybrat, ale co lidé, kteří bydlí, ba se i narodili v místě, kde nikdy nic takové se nestalo a najednou opakované povodně.

Marně přemýšlím už pěknou řádku let vlastně, kde se toto bere a proč?
Nevím, jsem stará a blbá baba, ale mě vychází jenom jedno, za vším je létání do kosmu, nedám si to vymluvit, a nejen já, je nás více, co si to myslíme.

Máme pouze vytopený sklep a ne poprvé, ale toto je maličkost, o proti tomu, oč lidé opakovaně přicházejí. Majetek se dá nahradit, ale lidské životy ne, a že už tolik lidiček odešlo, díky povodním, je to děs a hrůza.

Posílám fotečku, coby opravdovou maličkost, naši malinkou zábranu, aby nám netekla voda do dvora s bahnem, včetně do sklepa.

Přeji Vám všem, co jste touto tragédii zasaženi, pevné nervy a přeji a modlím se, aby už konečně přestalo pršet a svítilo sluníčko.

Věrulinka

verulinka

______________________

Všichni si přejeme, aby už vysvitlo sluníčko a usušilo nejen mokré stráně, ale i slzičky lidí ze zaplavených oblastí. Je mi jich upřímně líto.
Já si zase myslím, že tyto rozsáhlé povodně jsou mimo jiné způsobeny i tím, že lidé všude betonují, chybí klasické příkopy. Půda nemá jak nasávat.

Věrulinko děkuji, že jsi napsala a pevné nervy při úklidu, byť „jen“ sklepu.
S.

Povodním se věnujeme v celém dnešním tématu.

Máte fotky stoupajících vodních toků? Pošlete je nám na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz i s krátkým popiskem.
Děkujeme za všechny vaše příspěvky, komentáře i fotografie.

Jednu ze čtenářek (fotografek) odměníme pěkným dárkem.
(Došlé příspěvky k tématu Kamarádské žertíky zveřejníme příští týden)
redakce

Reklama