A na závěr tu máme takovou hezkou tečku, včetně titulky a včetně přiložené fotografie. Obojí napsala i poslala, v dnes již posledním zveřejněném příspěvku, čtenářka s nickem Věrulinka.

Zdravím a přeji krásný den všem na Ženě-in.

Tak počítač mi změnil život doslova naruby!

To, že mi ho manžel koupil k narozeninám, jsem již kdysi psala. Původní domněnka, že si budu pouze hrát hry a karty, byla zcestná.Kamarádka nechtěla pochopit, jak to že nemám internet?
„No holka víš o co přicházíš“, říká.
„No, nevím“, odpověděla jsem, a to opravdu jsem neměla zdání o čem je řeč.
Manžel se toho ihned chopil a druhý den volal a objednával internet, ač jsem ho nechtěla.Přijeli, odjeli a já z toho byla vedle, jako jedle.Co s tím?Měla jsem štěstí, protože manželův kamarád měl počítač doma, včetně internetu, ten přišel a začal mi vše ukazovat. No jo, vše jsem chápala, ale odešel a já opět věděla to, co před tím, nic.
Tak jsem začala zkoušet a na papírek si psát, kam jsem klikla a kde. A ejhle, ono to šlo, až zase jsem blbá nebyla.

No jo, ale koho by napadlo, že počítači propadnu?Nejen mně samotnou, nikoho, natož manžela, který nevěděl, co mi pořídil. Od kdy jsem propadla, no ano, od chvíle, co jsem našla ženu-in!To byl můj konec.Můj koníček-ruční práce jsem odstavila, neměla jsem na nic čas. Kolik jídla jsem připálila, ne-li spálila, že jsme byli bez oběda a nahrazovali salámem. Kolikrát jsem za ty roky, co jsem na ženě-in zaregistrovaná, slyšela, kdy že už bude oběd?Kdy vyndám šicí stroj a zašiji, co jsem slíbila?Při soutěžích jsem vydržela až 20 hodin denně sedět u počítačdokonce i nonstop.
Manžel šel spát v 23.00, vstával v 7.00 s otázkou: „to jsi tu ještě, nebo už?“ „Ještě“, odpověděla jsem. No vyslyšela jsem si slova- blázen, cvok atp., zněly u nás obden.

Ovšem po přestěhování na vesnici mi začal počítat blbnout.V opravně ho ještě dodělali! Manžel říká, kup si nový a rovnou s Notebookem. „Proč“ ptám se?“No já bych taky sem a tam na to juknul“. Hmm, sem a tam, od toho dne je na počítači-tedy Notebooku denně, ale ne, on tomu nepropadl, říká.Kecá, propadl také a jak.

Co mi počítač dal?
Plno milých kamarádek, některé znám i osobně.A byť virtuální kamarádky, ale jsou prímový, některým se můžu i svěřit ze svými občasnými starostmi, či problémy.

Jenom ještě maličkost, když se kdysi v mém jednom super zaměstnání zaváděly počítače, já dala ihned výpověď. Proč, dodnes nevím a nadávám si zpětně, jak jsem byla hloupá.Čeho jsem se vlastně obávala, nevím. Už si neumím představit život bez PC a internetu, je to super koníček, co koníček, je to Kůň. Pořídila jsem si router a když je pěkný počasí, sedím venku s Notebookem, prostě je to super zábava.Samozřejmě hrnek ranní kávy s počítačem, super kombinace.Přímo jsem si koupila hrnek na kávu k PC, posílám foto.

Zdraví Věrulinka a všem Vám, včetně celé redakce, přeji krásnou dovolenou a pěkný počasí.

hrnek

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

___________

I když nejsem zastánkyní počítačových závisláků (čtenářka Tana M tuto definici i nějak odborně pojmenovala, už jsem zapomněla jak.:)), tak závislost na stránkách Žena-in Vám rozhodně schvaluji. :)

Děkuji za příspěvek i za hrníček... posílám Vám dobrou náladu a přeju hodně prázdninových kamarádek. :)

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

Reklama