Věrulinka si na nás našla čas i během sbírání hub. (na její kapitální úlovek se můžete podívat v komentářích u ranního pozdravu). Poslala tematický příspěvek, který je tak pravdivý, až to bolí!

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Dnešní tématem jsem se vrátila do mládí a proč?

No, když jsem v mládí slyšela, hlášky typu: dneska bude pršet, bolí mi klouby a podobně, málem jsem si ťukala na čelo. Jakou že to má souvislost s klouby, ne neuměla jsem si to představit.

No a uplyne pár desítek let a já říkám jedno a to samý. Kéž bych se mohla omluvit lidem, které jsem nebyla schopna pochopit. Ti jsou již dávno nahoře a určitě se dívají a říkají,,jo holka, mládí nechápe věcí“ a ano mají pravdu.

Jsem již v jejich věku a každou změnu počasí cítím dopředu.Klouby bolí víc, beru si prášek na bolesti navíc, než obvykle a hlásím,,dneska bude pršet“

Všechny jizvy po operacích mě bolí, mám pocit, jako kdyby mě znovu řezali, ale  za živa.Jsem živý barometr.

Co se týče počasí, teplo mám ráda, ale ne 30°vedra a více, jsem spokojená s teplem do 26°.Ovšem letošní léto vyvádí psí kusy, jsou každodenní přechody a já mám chvílemi pocit že snad létám. Hlava se mi zatočí, honem si musím sednout. Mám vysoký tlak, beru prášky, ale stejně změny tlaku působí, dost nepříjemně.Nejlépe mi je v lese, tam jsem spokojená, tam na vše zapomenu a vnímám jenom vůni podhoubí a lesa.

Zdraví Věrulinka a přeji všem lepší počasí na dovolenou.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Procházka po lese tlak vyléčí, tomu věřím. I já mám pár jizev po operaci. Když je změna počasí, svědí jak čert. Ale je pořád lepší mít jizvy na těle, než jizvy na duši.:)

Hezký víkend Věrulinko a děkuji za příspěvek.

Saša

Téma dnešního dne 29. července 2011

Působí na vás klimatické změny? Včetně působnosti měsíce v úplňku?

Točení hlavy, závratě, nespavost, na to všechno mají vliv klimatické změny počasí. Vysoký tlak, nízký tlak. Biozátěž 1, 2, 3... vždyť se o tom pořád mluví. A my o tom dnes diskutujeme taky.

 • Dělají vám lépe tropy, nebo chladnější počasí?
 • Pocítíte, když má přijít změna počasí?
 • Jak to pocítíte?
 • Jak se projevují vaše problémy při změně klimatu?
 • A v kterém období nejvíce?
 • Řídíte se podle televizních biozátěží: 1, 2, 3
 • Fungují i u vás?
 • Je vám někdy tak zle, že si musíte kvůli „změně počasí“ i lehnout?
 • Působí na vás úplněk?
 • Působí na vás přechod z jednoho klimatického pásma do druhého (při cestování)
 • Měla jste tyto problémy i v dětství a mládí, nebo až v dospělosti?
 • Jste při měsíčku romantik?

A opět mě napadá řada podobných otázek, ale už nechám průchod vaší fantazii, vašim odpovědím.

Nejlepší příspěvek odměním zajímavou magickou knihou Zahradničení s Měsícem, ve které se mimo jiné dočtete i o vlivu úplňku na jednotlivá znamení. A komu bývá při změně počasí špatně, dostane ještě sypaný čaj Rooibos, mám vyzkoušeno, že pomáhá na všechny cesty ke hvězdám i zpátky na zem.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

darek

 

 

Reklama