Přečtěte si další historky z restauračního prostředí od čtenářky Věrulinky. Mimo jiné se na konci dozvíte i to, proč si dává její manžel limonádu.  

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Návštěva restaurace mě vždy byla milá v Praze, do jednoho okamžiku, kdy jsem zůstala jako opařená, co si číšník dovolil.

Zásadně nosili místo velkého piva v půllitru, malé. Nejsem lakomá, ani závistivá, jejich práce je taky náročná, ale co je moc, to je moc. Přinesl mi pivo, přesně půlku v půllitru a zbytek pěna. Jistě, pivo dojde, ale toto bylo doslova, jsme říkávali ,,Běchovické“, to prostě dojít nemohlo.
Nedalo mi to a říkám číšníkovi, se kterým jsem si tykala, ač byl o polovinu mladší,,prosím tě Tomáši, to je přehnaná míra, nemyslíš?“
Podíval se na mně, vzal půllitr a šel pivo dotočit. Přinesl, postavil, přede mně a prohlásil,, kéž by se babo chtěla po něm pos?..t“. V ten moment jsem nevěřícně zírala, co si to dovolil. Budu se s ním hádat? Ne, usoudila jsem, ono se ti to musí vrátit, řekla jsem si pro sebe, ale už jsem, pokud to bylo možné, od něj jsem pivo nechtěla, obsluhovali dva číšníci. Vždy jsem počkala na druhého, což se samozřejmě nelíbilo Tomášovi, ale mně ano.

Neutekl ani rok a Tomáše vyhodili, nejen že si lidi stěžovali na jeho chování, ale kradl majiteli peníze z tržby. Ano, oni ty mlýny melou, pomalu, ale jistě. Ne, že bych mu přála, aby byl bez práce, ale došlo na něj. Čirou náhodou jsme zašli s manželem po nákupu na osvěžení do jiné místní restaurace, a kdo tam nebyl, Tomáš, coby číšník, ale bez kasírování hostů.  Byl milý, příjemný a dokonce se mi zpětně omluvil.

Přestěhovali jsme se na vesnici, jak většina z vás víte a zde malá soukromá hospůdka. Zašli jsme na pivo. Celkem 4x a bylo po návštěvě hospůdky, paní si otevírala, jak chtěla. Taky týden neotevřela a potom zkyslé pivo pajcovala s právě načatým sudem. Byli jsme se známými místními, všichni čtyři jsme se po sobě koukali po prvním loku. Co to je? Cítíte pachuť, jsme se ptali vzájemně. Asi první pivo, dáme si raději panáka, než bude odtočený. Přinesla další pivo, pili jsme malé piva a ona jedna a táž pachuť. Během chvíle se mě udělalo zle od žaludku a letěla jsem ven a směrem domů. Do rána šel obsah mého žaludku dvěma směry do WC.

Od této události jsem řekla a nikdy již, raději si dám lahvové pivko. Druhý den jsem se bavila s lidmi, co tam byli, a bylo nás opravdu hodně, co takto strávili noc na WC, mimo mého manžela, ten má kachní žaludek.

Ovšem kam si ráda zajdu na pivko točený, je ve městě, kde nejen že jsou milí lidé, a pivo mají opravdu vždy dobré. Má to ale jednu vadu. Já si dám pěkně točený Gambrinus a manžel limonádu, nebo pivo bez alkoholu, jede autem, má smůlu.

Zdraví Věrulinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Holt, řidič tvrdý chleba má, tedy v tomto případě spíš limonádový.
Věrulinko, děkuji za příspěvek a buďte prosím tak hodná a napište mi, ve kterém že restauračním zařízení ten Tomáš teď pracuje. Půjdu ho zkontrolovat :)

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama