Budu se opakovat, ano další vzpomínka ze života, díky dnešnímu tématu.

Když bylo synkovi 5 let, přišel z venku domů a odmítal večeři. Vykoupala jsem ho, změřila mu teplotu. Teplotu neměl, ale bylo jasné, že to není on, protože si sám od sebe chtěl lehnout, že se mu chce spinkat.

Nad tím jsem se pozastavila, protože normálně jen tak sám od sebe spát nešel.V noci mě vzbudilo jeho naříkání, ouvej, ouvej. Ale když jsem vešla do dětského pokoje, spal a zase bylo ticho.Mě to nedalo a přenesla jsem si ho do k sobě do postele.Jeho ouvej, ouvej se opakovalo ještě asi 3x, ale spal do rána.Vzbudil se a první běžel na Wc a zvracel.No co to je, si říkám?

Vyzvracel se a že ho bolí bříško. A kde se ptám? Tady, ukázal na pravou stranu.Hned jsem měřila teplotu, neměl zvýšenou.Tak jsem usoudila, že třeba něco blbého snědl, snad to nic nebude. Ležel a chvílemi zase ouvej, ouvej.

Bydleli jsme s manželovými rodiči.Tchán mu sáhl na bříško, na levou stranu a on zařval bolestí, tchán usoudil, je to slepák.Prý se to pozná, když se zmáčkne na levé straně břicha. Byla neděle, tak na pohotovost, která byla daleko, o proti nemocnici v Krči. Nač chodit ke kováříčkovi, řekl tchán, stejně jedete okolo nemocnice, rovnou ke kováři, do nemocnice. Ano, měl pravdu, tak jsem s manželem ihned vyrazili do nemocnice a rovnou na chirurgii. Tam na nás koukali jako na cvoky, jak to, že nemáte doporučení s pohotovosti? Nemáme, nebyli jsme tam, je to daleko a vás máme při cestě, proč máme jezdit sem a tam, jsem v slzách odpověděla.

Ovšem to jsem si dovolila dost, protože mě začala poučovat, jak a co jsme měli udělat. To že kluk už byl celý zničený od bolestí, paní doktorku vůbec nezajímalo, natož aby se zeptala, co mu je? Mě to tak namíchlo, že jsem už zvedla hlas a říkám jí, že je to určitě slepé střevo, ale jak koukám, vás nezajímá zdravotní stav dítěte, ale jenom předpisy, co? Vy jste doktorka? Ne nejsem, ale vše tomu nasvědčuje.Že by se zeptala na příznaky, ne, nic jí nezajímalo. No tak když jste tak chytrá maminko, tak si dojděte do laboratoře a strčila, přímo mi vrazila do ruky papír a odcházela, více méně mezi dveřmi, dál nás ani nepustila a práskla dveřmi. Znovu otevřela a zařvala na celou chodbu, potom přijďte sem! Kam bych asi tak měla jít, jsem si v duchu říkala, ale další diskuze s ní, byla k ničemu, my už běželi do laboratoře. To, že měla dát sanitáře, který ho tam měl odvézt, to ji ani nenapadlo.

Vrátili jsme se z laboratoře a v ten moment, jak si přečetla nález, změnila nejen její hlasový nepříjemný tón, ale byla milá.Ihned volala dalšímu lékaři, doktore budeme ihned operovat, akutní slepé střevo u 5 letého dítěte. Než jsem se stačila probrat, vezli synka na sál, to byl fofr.

Manžel dojel domů pro věci, já zůstala dokud kluka nepřivezli ze sálu.Lékař, který ho operoval, mi sdělil, maminko, bylo to za pět minut 12, slepák mohl taky prasknout. Paní doktorka přišla za mnou a omluvila se mi, což jsem v rozčílení, ani nevnímala. A když se nad tím dneska zamyslím, bylo dobře, že jsem nebyla schopná jí vnímat, asi bych si pustila pusu na špacír a něco řekla tvrdšího, ale s tím bych si nepomohla.Pro mě bylo důležitý, že kluk má po bolestech a už je v pořádku.Při cestě domů jsem nebyla k udržení a proplakala celou cestu, při pomyšlení, že mu slepák mohl prasknout a co vše by následovalo.Doslova bych řekla, ještě že jsme neabsolvovali cestu na pohotovost, časové rozpětí bylo asi hodinu a půl navíc.

Tak to bylo jediné, co jsem zažila se slepákem, já ho mám doposud.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Někdy je nutné si určit diagnózu sám :) Hlavně že to dobře dopadlo!

Máte za sebou operaci? Dokázali vám zánět rozehnat? Trápil slepák vaše děti? Jaká byla péče lékařů?Trápili vás hladem?Měli jste strach? Následovaly lázně? Znáte nějaký příběh ostatních? Máte v podbřišku pořádného žraloka? Myslíte, že na to má vliv genetika či jídlo?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět. střevo

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a autorka jednoho z nich bude odměněna. Balíček pro výherce obsahuje 2x Profi-LACT, doplněk stravy pro udržení střevní mikroflóry, knihu Víme, co jíme, zinek - doplněk stravy a voňavý regenerační olej z granátového jablka.

vyhra

Reklama