5ed0f6314a58cobrazek.png
Foto: Pixabay

Představte si, že vidíte procházet se po pláži nahého muže, tělo samý sval. Soustřeďte se a po chvíli svoji koncentraci přeneste na jinou situaci. Na souložící opice. Přijde vám to nesmyslné a nechutné? Možná ano, ale přesně tak vypadal výzkum amerických vědců, kteří zkoumali rozdíl mezi ženskou a mužskou sexuální reakcí.

Vzušující výsledek

Respondenty rozdělili podle pohlaví (i orientace) do dvou skupin, kterým následně postupně ukazovali několik záběrů. V jednom měl sex muž se ženou, v dalším měli sex dva muži, poté dvě ženy, namakaný nahý muž na pláži a nahá vyrýsovaná žena při cvičení. Posledním snímkem byli souložící primáti, konkrétně bonobové. Výsledek byl zarážející. Zatímco heterosexuální muže nejvíce vzrušovala procházející polonahá žena, v závěsu souložící heterosexuální pár a ostatní videa s nimi téměř nehnula, heterosexuální ženy vzrušovalo zcela vše. Lesby mnohem více než polonahý muž rozdráždily souložící opice. Závěr možná překvapivý, pro vědce však nikoliv.

Bez-nazvu.jpgTi si jen potvrdili známý fakt, že ženy jsou ve skutečnosti mnohem více náruživé než muži. Fakt potvrzuje i kontroverzní slavná britská příručka s názvem Aristotelovo arcidílo z přelomu 17. a 18. století, kterou sepsali anonymní autoři. Píše se v ní, že ženy přirozeně tíhnou k náruživosti, proto nikdy nemohou vládnout světu. S druhou částí toho tvrzení však nelze souhlasit, zvláště podíváme-li se na stav politiky v Nizozemí, kde skoro převládají ženy.

I přes to vládneme

Výzkum však nemá nic společného s výdrží či chutí na sex. Naopak podle odborné studie, jež vyšla v magazínu Journal of Sex and Marital Therapy, s postupujícím věkem ženská sexuální touha oslabuje, zatímco mužská zůstává víceméně na stejné úrovni. Logicky za to mohou měnící se hormony. Také je nutné vložit do jiné kategorie různé deviace, kterými zase podle studií opravdu trpí více muži. Číslo však není tak velké, aby mohlo výzkum zdravých jedinců ohrozit.

Co z toho tedy plyne? Zmiňovaný průzkum jednoduše potvrdil, že ženy považují za sexuální stimul mnohem více objektů než muži, kteří se zaměřují jen na jeden objekt touhy.  Což je pro ženy dobrá zpráva. Dále pak můžeme říci, že fantazie žen jsou mnohem pestřejší než ty mužské. Také dobrá zpráva. Navíc se tím nadobro mohou zbořit stereotypy, kvůli kterým si muži myslí, že jsou se svými těly pro ženy přitažliví. Jsou, ale ne když se jen tak prochází nazí po pláži a i jinak rozhodně nejsou na prvních místech hitparády. A ještě, 9 z 10 žen potvrdilo, že jim přijde, že se jejich manžel mnohdy chová jako opice. Jen věc k zamyšlení.

Čtěte také:

Reklama