Ministr pro potírání komárů


Šéf opozice v Regionálním shromáždění v Biharu (na východě Indie) přišel s návrhem na vytvoření funkce Ministra pro potírání komárů. Důvodem jeho návrhu je fakt, že poslanci ve služebních bytech trpí nálety těchto krvelačných potvůrek. Pan Shushil Kumar Modi, si stěžuje, že už ani na toaletě nemůže číst své oblíbené noviny. „Na tomto mírumilovném místě mne pravidelně ohrožuje 20 až 25 komárů, kteří mi pijí krev.“ Chudáci poslanci, že? Ale když myslí, že to ministr vyřeší ………….

Brzo budeme pěstovat rýži i na našich zahrádkách

Roky a roky vědci experimentují s rostlinami a hledají to pravé zrnko, tu pravou rostlinku, kterým by nevadil nedostatek vody. Ba právě naopak. Na letošním Mezinárodním fóru o vodě v Kjótu byl představen právě takový objev - aerobní rýže. Klasická rýže potřebuje až 3x větší množství vody, než pšenice nebo kukuřice. A na výrobu jedné tuny rýže, je potřeba asi tolik vody, kolik se nachází ve dvou olympijských bazénech. Rýžové rostlinky jsou totiž ponořeny ve vodě v hloubce až 60 cm po dobu 3 až 6 měsíců. A kde jinde, než v Číně, mohli přijít na řešení. 20 let trvaly testy a nyní je na světě aerobní rýže, která potřebuje k životu hlavně vzduch a poloviční množství vody, než rýže klasická. Nabízí se otázka: Už máte zoráno?

Vdejte se či ožeňte se a možná vyhrajete svatební cestu

Jeden norský pastor se rozhodl podnítit zájem lidí o vstoupení do svazku manželského. Proto organizuje v květnu svatební den, kdy obřady bude vykonávat zadarmo. A v ten slavný den D si jeden ze šťastně a čerstvě oddaných párů vylosuje svatební cestu. A jaké důvody vedou milého pastora k takovéto promoakci? „Církev již dlouho mluví o podpoře uzavírání sňatků, ale nic pro to nedělá. Myslím, že má myšlenka je dobrým příkladem k propagaci sňatku.“ Páry, které se rozhodnou k sňatku dne 24. května t.r., nebudou za obřad nic platit – ani květiny, ani hostinu. Proto: spěchejte, zápis končí o Velikonocích!Podle zahraničních webů

Reklama