Děkujeme za další čtenářský příspěvek na dnešní téma „Jak jste prožili Velikonoce“. Je od čtenářky s nickem beetty.

Jak jsme prožili letošní Velikonoce u nás doma? Řekla bych, že naprosto tradičně, tak jako každý rok. Snad jen možná s tím rozdílem, že mě chytlo veršování a tak mě napadlo, že se vám musím pochlubit, jak mě inspirovaly svátky a hlavně krásné slunečné počasí. I když se v pondělí trošičku pokazilo, ale to vůbec nezkazilo poklidnou sváteční atmosféru.

Svátky jara

Včera ještě sníh si metu,

dnes už vše se budí k světu.

Ptáček v keři cvrliká, každé poupě rozpuká.

Příroda tím naznačuje, že nám jaro vykračuje.

Nastává tak zdobení, Velikonoc slavení.

Píšťaliček otloukání, to již v dnešní době není,

ba už ani pomlázku nepletou si chlapci z proutí,

radši si ji kdesi koupí.

A vajíčka panečku, nebarví se v hrnečku,

vajíčka, co slípka dává, nahradila čokoláda .....:-)

Přes to všechno - mám je ráda !!!!

výzdoba

Ano, ano i já patřím k těm, kteří chtějí mít o svátcích jara všechno čisté, uklizené, prostě „načančané". A tak jsem vysmýčila po zimě celý dům, nazdobila okna, ani výzdoba po chodbách a místnostech nesměla chybět, prostě příjemná jarní pohodička na nás ýchala, ať už z krásně zeleného obilí, kočiček, větviček břízy a zlatého deště ve vázičce, bohatě ověšených různými typy kraslic. Ano výzdoba ta prostě musí být a i když si říkám, příští rok už to dělat nebudu, stejně mě to nakonec chytne a s radostí zdobím a zdobím :-)

výzdoba

Samozřejmě nechyběl také beránek a mazanec, barvená vajíčka v cibulových slupkách, ani ta čokoládová jsem nezapomněla koupit :-)) Na velikonoční pondělí přišlo i pár chlapců a sousedů s pomlázkou, takže máme zajištěno, že tento rok určitě neuschneme. Sice tento zvyk už od dětství ráda nemám, nikdy jsem pořádně nevěděla jak se v této situaci zachovat. Ale vždycky to nějak „přežiji".....

výzdoba

V dnešním, již dospělém, věku mám radost z toho, že skončila zima a užívám si krásy začínajícího jara a probouzející se přírody.....

Jak říkám tradiční Velikonoce se vším všudy......

beetty

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jak se vám líbí velikonoční výzdoba a básnička čtenářky beetty? Pochlubíte se také s něčím, co se týká letošních Velikonoc? Napíšete nám nějaký svůj zážitek? Pošlete nám fotografii své velikonoční výzdoby?

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama