Dražba předmětů z Como Villa patřících módnímu návrháři Gianni Versacemu, který byl před dvanácti lety zavražděn, vysoko překonala odhadovanou částku. Vyplývá to z údajů uvedených na webových stránkách aukční síně Sotheby's.

Aukce obsahovala 534 rozličných předmětů od nábytku přes obrazy až po sochy. Jak bylo uvedeno koncem minulého týdne, odhadovaná hodnota dražby se měla pohybovat kolem dvou milionů liber. Po skončení aukce se však celková suma zastavila na částce 7,411 milionu liber.

Předpokládalo se, že největší zájem bude o sousoší zápasníků Antonia Canovy, které stvořil kolem roku 1800. Versace měl tyto sádrové sochy ve své ložnici. Prodejní hodnota uměleckého díla uvedeného v katalogu pod číslem 137 se vyšplhala až na 433 250 liber, ale přesto se nejednalo o nejvyšší sumu aukce.

Ještě výše byly ceněny dvě prosklené knihovny od Karla Roose, které si objednala v roce 1814 princezna Paulina Borghese pro římský Palazzo Borghese. Tyto dva předměty vedené pod položkami 169 a 170 vydělaly dohromady sumu 1 082 500 liber.

Původně mělo být vydraženo 535 položek, ale Portrét majora George Mauleho od německého malíře Johanna Zoffanyho byl ve středu oficiálně z aukce stažen. Důvodem byla žádost kanceláře Art Loss Register, podle níž by předmět, v aukci vedený pod číslem 72, mohl být v minulosti získán protiprávně.

Aukce probíhala ve dvou částech v londýnské pobočce Sotheby's na New Bond Street.

Reklama