5bfc01f19e039obrazek.png
Síla bezmoci

Pro mladou Veroniku z Brna byla zlomovým zážitkem zažitá bezmoc, ať už její vlastní, kdy se bála o své nejbližší, nebo bezmoc v jejím bezprostředním okolí. Od té doby má na věc jasný názor – schopnost překonávat překážky není o věku, ale o konkrétním člověku – o jeho pevné vůli, optimismu a nadhledu. „Někdo se překážkám postaví už jako malý, někdo to nedokáže nikdy. Jsem ráda, že i mezi mladými se najdou tací, které mají vůli jít dát a bojovat za to, čeho chtějí dosáhnout,“ uvědomuje se rozdílné povahy Veronika.

Bít se za práva

Podle Veroniky se lidé s určitou formou bezpráví či nespravedlnosti setkávají každý den a záleží pak už na konkrétním člověku, zda a jak se se situací vypořádá. Myslí si, že spoustě těchto případů by se dalo předejít, případně následně zmírnit důsledky. Největšího nepřítele v těchto situacích představuje chaos, panika a nevědomost, že by s tím člověku vůbec mohl někdo pomoci: „Rozhodla jsem se studovat práva, abych přesně v těchto případech mohla lidem pomáhat. Člověk pak má zároveň se vzděláním v rukou i moc, kterou může věci měnit, pomáhat ostatním a bezpráví aktivně řešit s konkrétními výsledky.“ Zároveň by byla Veronika ráda, kdyby její budoucí práce nebyla jen zdrojem finančních prostředků, ale aby byla i přínosem pro společnost a Veronika díky ní mohla měnit věci k lepšímu.

Sama sobě nejlepším vzorem

Díky projektu Samsung Tvoje šance už Veronika nahlédla do velkých právnických firem a svoji budoucnost už vidí mnohem jasněji: „Nejenže jsem díky projektu poznala skvělé lidi a získala cenné zkušenosti, ale dozvěděla jsem se hodně i sama o sobě. Začala jsem si víc věřit, stát si za svým názorem a obecně fungovat samostatněji,“ shrnuje přínosy šance Veronika a závěrem dodává: „Nejlepším vzorem každého člověka by měl být on sám. Být každý den lepším, ocenit své úspěchy a být na sebe hrdý.“

Díky tak skvělým a cílevědomým účastníkům, kteří si podpory a příležitostí nesmírně váží, získal projekt Samsung Tvoje šance dokonce i ocenění Gesto roku 2018. To se uděluje společnostem, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí.
5bfc02020ea88obrazek.png

Cestu Veroniky a ostatních mladých talentů můžete sledovat na stránkách Samsung Tvoje šance a FB Tvoje šance.
5bfc0256412e9obrazek.png

Reklama