Ženy jsou obecně považovány za něžná a křehká stvoření, která by muž ani květinou neuhodil, jak se říká... až na některé výjimky. Mezi ně by se mohla řadit i Veronika. Žena, která je andělem s opravdu drsným ďáblem uvnitř, za kterého by se nemusel stydět leckterý chlap.

Veroniko, ty jsi pro mě takovou ženou z oceli, ale to je tím, že tě znám a vím, čím se zabýváš. Pro ty, kteří tě neznají, prozraď, o co se jedná a proč to tak je?
To nevím, asi genetika? (smích) Odmalička miluji adrenalin a dělám různé adrenalinové sporty a šílenosti. Vyvrcholilo to přihlášením do konkurzu reality show Operace Izrael, která se vysílala na Stream.cz a je to nejtvrdší reality show v historii ČR. Hledali jednu holku a dva kluky, kteří pojedou na vojenský výcvik Krav Maga v Izraeli, který běžně podstupují tajní agenti a bezpečnostní složky. To jsem si prostě nemohla nechat ujít!

sd

Operace Izrael určitě byla hodně fyzicky náročná, ale co psychika? Neměla jsi někdy nutkání to vzdát?
Hodněkrát, ačkoliv jsem se tyhle myšlenky snažila zapudit. Prostě jsem se pro něco rozhodla a tečka. Řekla jsem si, že musím vydržet alespoň dva dny, abych neudělala ostudu. Nakonec jsem vydržela čtyři dny, pak mě vzhledem k mým zraněním odvolal lékař. Byly to ale nejdelší čtyři dny v mém životě. Spočítala jsem, že během těchto 96 hodin jsme naspali cca 10 hodin. Zbytek byla šikana, trénink a přesuny s bagáží.

Když to tak poslouchám, tak tohle mi k ženě vůbec nesedí. Proč se jemná a křehká dívka jako ty vrhá do takových věcí, které by zvládl málokterý muž?
Nevím, stále mě něco vevnitř žene dál. Baví mě překonávat a posouvat své hranice. Jemná a křehká sice jsem, ale to je jen jedna z mých částí osobnosti.

A co tvá rodina, nevymlouvala ti to?
Neměli šanci. Znají moji tvrdohlavost, bohužel. A navíc o Izraeli jsem jim řekla den před odletem. Zuřila tam válka, každý den jsem sledovala, kolik vojáků zemřelo v Gaze. Chtěla jsem, aby se rodiče strachovali co nejkratší dobu.

Po návratu z této akce sis naordinovala odpočinek, nebo ses rovnou vrhla do nové výzvy?
Po návratu jsem se musela dát do kupy, bylo to psychicky i fyzicky náročné. Tělo si řeklo, že potřebuje pauzu, tak jsem mu ji dopřála a pár měsíců jsem cvičila jen sporadicky, a to především jógu.

sd

Od Operace Izrael už uběhlo pár měsíců a nyní tě čeká nová výzva, prozraď nám k ní něco víc…
Jelikož jsem se začala cítit lépe, řekla jsem si, že je na čase zvednout zadek a něco vymyslet. Dozvěděla jsem se o extrémním překážkovém běhu Army Run, který se běží v armádním prostoru 22. srpna, a rozhodla jsem se to společně s mojí kamarádkou a trenérkou Nikolou Bartákovou zdokumentovat. V pořadu Nikita běží o život na Stream.cz, dáváme rady, ať už zkušeným sportovcům, nebo začátečníkům, jak se na takovýto druh běhu připravit, a také tam máme 8týdenní trénink, u kterého může začít opravdu každý. Doporučuji těm, co stále lamentují nad svojí postavou a neví, jak do toho. Je to vymyšlené tak, že se na to každý může kouknout zpětně a začít trénovat sám/sama podle sebe.

K tomu, abys tohle všechno zvládla, musíš mít velmi dobrou fyzičku. To trávíš celý den zavřená v posilovně, nebo jak u tebe vypadá příprava na tyto akce?
Fyzičku si člověk navyšuje postupně. Je pravda, že odmalička, zhruba od 3 let jsem jezdila na lyžích, v 15 přišel snowboard a wakeboard, to vše jsou ale sezonní záležitosti. To hlavní přišlo, kdy jsem jednoho krásného dne sotva vyšla do 7. patra paneláku. To mi bylo 27 let a já si řekla, k sakru, co budu dělat v šedesáti? Vždyť už to bude jen horší a horší. (smích) Tak jsem úspěšně zabojovala se závislostí na cigaretách, vyřadila jsem i alkohol, protože to jde ruku v ruce, začala cvičit a zdravě jíst. Výsledky pak už přišly samy.

sd

Mě by zajímalo také, co muži ve tvém okolí. Přece jen pro ně musíš být taková ocelová pěst, nebojí se tě?
To se musíš zeptat jich. Je pravda, že se mě asi častokrát bojí oslovit a neví, na druhou stranu, já nehledám do života žádného třasořitku, ale opravdového chlapa. (smích)

Jaká jsi v soukromém životě? Jsi taky taková drsňačka, protože na mě tak působíš?
Drsňačka? Mně to nepřijde, ale je pravda, že vlivem okolností života jsem si vytvořila určitou slupku drsňačky. Jinak jsem dost akční a pořád něco vymýšlím. Baví mě sport, příroda, můj pejsek, a asi to bude znít směšně, ale já miluju například sledování kvízových pořadů a vůbec různých obdobných soutěží.

Možná je to zbytečná otázka, ale kdyby tě někdo přepadl, myslíš, že by ses mu ubránila?
Záleží na situaci. Každopádně základy sebeobrany Krav Maga mám a jsem ráda, že vím, jak se zhruba v takovýchto případech chovat. Doporučuji všem si takový kurz udělat, a určitě především ženám.

sd
Zdroj foto: Facebook

Ty jsi kromě jiného i herečka, kde jsme tě mohli vidět?
Začínala jsem před deseti lety seriálem 3+1 s Miroslavem Donutilem, dále to byly seriály Přešlapy, Ošklivka Katka, Helena, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Expozitura 2 a další. Větší role v seriálech Poste restante, Ordinace v růžové zahradě 2, Doktoři z Počátků a teď točím seriál pro TV Prima, kde si plním sny v roli policajtky, resp. tajné agentky. Víc ale prozradit nesmím.

Nedá mi to se tě nezeptat na tvou přezdívku Nikita. Jak jsi k ní přišla?
Nikita je moje přezdívka od střední školy, kdy běžel seriál Brutální Nikita. V té době jsem byla hodně podobná hlavní protagonistce tohoto seriálu, Petě Wilson. Přezdívka mi zůstala i na Rádiu Spin, kde jsem působila, nebo teď v Operaci Izrael.

Na závěr mi prozraď, co chystáš do budoucna? Plánuješ opět nějakou další pořádně tvrdou výzvu?
Ano. Myslím si, že nejtvrdší výzva je založení a udržení rodiny. Respekt všem, co to úspěšně a bez rozvodu zvládají, zvláště v dnešní době. Stále věřím v lásku na celý život, a když už se pro rodinu rozhodnu, nerada bych se, a to především i kvůli dítěti, rozváděla. Ale i to se samozřejmě může stát. Už jsem o rodině dokonce začala přemýšlet, tak uvidíme, co osud přinese.

Zde můžete vidět, jak probíhá příprava a samotná Operace Izrael. Drsné, že?

Čtěte také:

Reklama