Tak by se nadsázkou dal nazvat tento poněkud zvláštní příběh mladé ženy, která se dlouhé roky marně snažila o druhé dítě. Když se smířila s tím, že už jí není souzeno, upnula se k jinému snu - mít vlastního koně. Ten sen se málem vyplnil, kdyby nepřišlo překvapení: Zjistila, že je těhotná

Nikdo mi nevymluví, že život píše ty nejbláznivější příhody a já jsem ráda, že jsem mohla být svědkem tohoto malého zázraku. Kdyby mi tenhle příběh někdo vyprávěl, možná bych ho považovala za „přitažený za vlasy“. Ale, věřte mi, je stoprocentně ze života.

žena

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Veronice je něco přes třicet, má báječného muže a fajn šestiletého syna. Ale nechtěla mít jedináčka a toužila ještě po jednom dítěti. Bohužel, jak to tak chodí, když se na něco moc upnete…

Ačkoliv prošli všemožnými testy a vyšetřeními a byli shledáni zdravými, nedařilo se. Pomalu se smiřovali s tím, že jim druhé dítě není přáno. Ne že by se z toho hroutili, byli šťastni alespoň za jednoho syna, ale v hloubi duše nějaký smutek přece jen vězel.

Veroničin manžel věděl, že jeho žena miluje koně a mít vlastního byl vždycky její sen. Chtěl jí udělat radost, a tak navrhl, že by si ho mohla pořídit, ačkoliv tomu dříve nebyl zrovna nakloněn. Určitě netušil, že udělal to nejlepší, co mohl.

Veronika pookřála, začala prohlížet inzeráty, plánovat stáj a přestala se upínat k myšlence na dítě.

Asi tušíte, že to nemohlo dopadnout jinak. Když byl vyměřen půdorys budoucí stáje, Veronika zjistila, že je těhotná. Najednou ji to ale zaskočilo a její pocity byly rozpačité. Co když jí teď bude manžel koně rozmlouvat. Přece nemůže mít obojí?

Jenomže její prozíravý muž opět „zabodoval“ a řekl: „Vidíš, nakonec jsi na tom vydělala a budeš mít obojí: dítě i koně. Co jsem slíbil, to splním. Stáj dokončím, a až porodíš, budeme se poohlížet po koníkovi.“

A tak se má Veronika na co těšit dvojnásobně.

No řekněte, není to krásné? Trochu mi to připomnělo příběhy žen, které nemohly otěhotnět a adoptovaly dítě. Často se jim krátce poté narodilo jejich vlastní. Ženská psychika je zkrátka nevyzpytatelná.

Čtěte také:

Reklama