Mladou, sympatickou herečku Veroniku Kubařovou asi není třeba představovat. Její filmová i divadelní kariéra stoupá prudce nahoru a život se jí rýsuje jako pohádka. A život, to je přece už na samém počátku ta nejkrásnější hádanka.

Hned v úvodu rozhovoru jsme malinko zašifrovaly název pohádky Zdeňka Trošky, Nejkrásnější hádanka, kde si Veronika Kubařová zahrála před čtyřmi roky hlavní roli princezny a dostala se do širšího povědomí i těch diváků, kteří ji doposud výrazněji nezaznamenali. Dnes ji poznávají na ulici.

vercivill

Já jsem schválně začala pohádkou, i když vím, že to nebyla vaše první filmová role, nicméně zajímalo by mě, jestli se i váš život zatím vyvíjí pohádkově, tedy podle vašich představ.
No, jak se to vezme. Rozhodně si nemůžu stěžovat. Ale za tou pohádkou je vždycky ta cesta trnitými keři, boj s drakem, nebo tři splněné úkoly. Takže než se stane nějaký pohádkový závěr, projdu si tímhle vším. To je život nás všech.  A je to o úhlu pohledu na něj.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Díky vašemu absolventskému představení Kytice Jiřího Suchého jste získala po Pražské konzervatoři možnost hrát nějakou chvíli v divadle Semafor, vaší stálou scénou se pak stalo Městské divadlo v Mladé Boleslavi.
V současnosti je vaše jméno hodně spjato také s Městskými divadly pražskými, kde dostáváte velmi zajímavé role. Ať už ve slavném komorním dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové?, nebo hlavní roli v divadelní hře Důkaz, oceněné dokonce Pulitzerovou cenou. Představíte nám tuto roli blíž?

Role Catherin v Důkazu je moje láska! Byla a je to holka náročná, ale učíme se a rosteme spolu. Je to takový trochu svéráz, matematička, co se bojí, že podědila po tatínkovi matematikovi nejen genialitu, ale taky jeho psychickou nemoc - šílenství. Bojuje s okolním světem, ale nejvíc sama se sebou.

dukaz

Důkaz

prochazkaa

V.Kubařová, A.Procházka / kostýmová zkouška: Kdo se bojí Virginie Woolfové MDP

Přečtěte si také:

V řadě představení také zpíváte, plánujete se zpěvu věnovat víc?
Zpěv jsem měla jako jeden z předmětů ve škole. Jak zpěv normální, tak zpěv na mikrofon. Po škole jsem zpívat přestala, a když jsem měla začít zpívat na jevišti, pochopila jsem, že se musím trochu zdokonalit a nepřestat na tom pracovat. Pokud se někdo chce podívat na můj průběžný výsledek, může dorazit 12. 4. ve 21 hod. do Divadla Rokoko na Soirée, kde budu zpívat já a také vzácní hosté, kteří přijali pozvání. Třeba Jitka Molavcová a Jirka Suchý, můj pan profesor zpěvu Pavel Towen Veselý a moje skvělá kamarádka Šárka Vaculíková.

Veroniko, je Vám bližší filmová kamera, nebo divadelní prkna?
Na tuhle otázku se hrozně špatně odpovídá. Je to jako rozhodnout se, které dítě máte radši. Je to asi tak, že když jsem s jedním delší dobu, začne mi chybět druhé.

Máte nějakou vysněnou roli. Ať už filmovou, nebo divadelní?
Ano, mám, ale bojím se ji vyslovit, abych ji nezaplašila. Ale myslím si na ni - na ně :) a doufám, že se jednou potkáme. Jinak s radostí přijímám i ty, o kterých jsem neměla tušení, že jsou.

Máte nějaký herecký vzor? Ať už náš, nebo zahraniční.
Těch je! V podstatě to jsou třeba i studenti DAMU, když se občas jdu podívat na jejich představení. Vždycky mě to nakopne a já si říkám – ty jo, oni jsou tak dobří, musím taky zamakat! Jinak je to třeba Meryl Streep, Julia Roberts, z našich hereček Iva Janžurová, Simona Stašová, Libuše Šafránková, Verunka Gajerová - se kterou hraju i v pár představeních právě v Městských divadlech pražských.  

Ve filmu jste debutovala rolí Darji ve filmu režiséra Karla Janáka, Rafťáci. A která byla vaše první role divadelní?
Byla to role Veroniky v divadle Viola ve hře Dobře, pane Guthe. Bylo to o slušném chování, hráli jsme tam tři - já, Naďa Konvalinková a Pavel Trojan. Byl to krásný čas. Hodně jsme jezdili po republice a stali se z nás všech velcí přátelé.

Dovolíte nám nahlédnout do soukromí?
Váš vztah se zmíněným  režisérem Karlem Janákem je už minulostí. Na obzoru je prý další?

Ano.

Co pro vás znamená láska? Jsou podle vás „Ženy více v pokušení“ než muži?“
Myslím, že ne. Že nejvíce v pokušení jsou lidi všichni. Pořád a ve všem. V jídle, alkoholu, v drogách, v nevěrách, v utrácení, ve spoustě věcí. A co pro mě znamená láska? Pocit úplnosti, teplo v břiše, polibky do vlasů, trpělivost, oporu, velkorysost, klid, legraci, milování, verše, něhu v doteku.

nevestaa

Bedřich Smetana / The Greatest Hits / Veronika Kubařová

Dělá vám ve filmu problém nahota?
Pochopitelně. Znám jen jednoho herce, který prý údajně touží vystavovat neustále své nahé partie celému národu, ale nebudu ho jmenovat. Já to tedy nejsem. Ale když je ta role tak krásná, že se vyplatí jí půjčit i moje nahé tělo, proč ne!

Čím byste chtěla být, kdybyste nebyla herečkou?
Aranžérkou výloh, učitelkou ve školce nebo kosmonautkou, samozřejmě.

V roce 2009 jste na základě role v televizním snímku Juraje Herze Dívka a kouzelník získala cenu Televizní objev roku.
„Co by chtěla sama Veronika Kubařová ještě objevit?“

To je zajímavá a krásná otázka. Víte, že nevím? Asi bych prostě chtěla objevovat pořád. Taky se mi to děje. Objevuju sebe, druhé, role, místa, chutě, zkrátka život.

Děkuji za rozhovor, ať se vám daří v práci i v soukromí!

foto: www.mestskadivadlaprazska.cz

Reklama