Přinášíme vám další skvělý recept, dnes na chalupářský květák, který snadno připravíte pomocí chytrého hrnce Panasonic Multicooker. Recept pro vás sestavila oblíbená Veronika „KOKO“ Kokešová, kterou můžete znát z internetového pořadu MENU domů.

Milovníci květáku na mozeček budou jásat nad tímhle tuningem, jeho odpůrci po ochutnání zjistí, že takhle jim to prostě chutná. Je to vyzkoušeno na vlastní rodině. Navíc vám na všechno stačí jen Multicooker s vlastním příslušenstvím, misku, prkýnko a nůž. 

květák

Ingredience na 4 porce

  • 1/2 menšího květáku 
  • 300 g brambor
  • 200 g tučné kysané smetany nebo créme fraiche (min. 30% tuku)
  • 2 vejce
  • 100 g uzeného sýra
  • 2 hrsti hrášku
  • 15 dkg šunky nebo uzeného tofu
  • bylinky podle chuti (petrželka, pažitka, řeřicha, kopr...)
  • 20 g másla

Tenhle pokrm jsem nazvala chalupářským proto, že na chalupě se nikdy nechcete zabývat složitým vařením, jde o to nasytit hladové krky a mít co nejméně použitého nádobí k následnému mytí. Recept obsahuje šunku pro masožravce, pro vegetariány nabízím variantu s uzeným tofu. Květák nakrájejte na malé růžičky už téměř bez tužších stonků. Brambory oloupejte a nakrájejte na kousky (menší než když je vaříte jako přílohu).

Naplňte asi třetinu Multicookeru vodou (teplou to urychlíte), spusťte program „Pára“ a nastavte na 20 minut. Vložte dovnitř pařáček s brambory, zaklapněte a věnujte se dalším přípravám. To znamená krájení šunky nebo tofu na malé kostičky, strouhání sýra, vyloupávání čerstvého hrášku, krájení bylinek. Až uvidíte na odpočtu na displeji 10 minut do konce vaření, přidejte k bramborům i květák. Opět zaklapněte a počkejte. Po pípnutí vyjměte pařáček, vylijte vodu z nádoby Multicookeru, zapněte program „Zapékání“ na 35 minut. Na másle při tom orestujte šunku nebo tofu, přidejte i brambory s květákem, přimíchejte hrášek, osolte. Vedle v misce smíchejte kysanou smetanu, vejce, bylinky, lehce osolte a opepřete. Vlijte obsah misky do směsi a přisypte i sýr. Vše naposledy promíchejte a uhlaďte povrch, aby byl rovný. Zaklapněte a čekejte, až bude vše hotové. Na konci ještě zkontrolujte, zda se na dně udělala hnědá zapečená krusta. Pokud ještě ne tak úplně, přidejte 5 až 8 minut zapékání k dobru.

cooker

Poznámka:

Tento recept je připraven pro model SR-TMJ501 s 10 programy.

Další recepty Veroniky KOKO Kokešové na ženě-in:

Více inspirace najdete na: www.varimechytre.cz

Reklama