5ce53021abdf7image.png

Máte před sebou pracovní léto. Jak se těšíte?

Moc. Mám ráda, když jsem v jednom kole a je toho hodně. Ale samozřejmě je to pro mě i velká výzva. Kromě Shakespeara zkouším ještě pro Muzeum Kampa představení Meda. Je to pro mě teď trochu komplikované, protože lítám z jednoho divadla do druhého. Ale zároveň je to fajn, protože mám možnost si od jedné role na chvilku odpočinout a dělat něco jiného. Nicméně se děsím června. Medu budeme zkoušet dvojfázově, dopoledne a odpoledne. A v noci se zkouší Shakespeare na Hradě, ale takové nabídky se prostě neodmítají. Je to pro mě hrozná pocta. Vždycky jsem se na shakespearovské slavnosti chodila jen dívat a teď mohu být jejich součástí. Je to pro mě splněný sen.

Jak vám zatím jde zkoušení?

Je to obtížnější. Režisér Pavel Khek si vybral skvělé lidi. Těší mě, že mohu hrát s takovými jmény, ale logicky to znamená, že nemají tolik času, protože jsou vytížení. Je těžší nás dát dohromady, ale na zkoušení máme ještě měsíc.

Můžete představit svou roli v Zimní pohádce?

Hraji Perditu, jde o šestnáctiletou dceru krále Leontese. Ona ovšem neví, že je urozená, vyrostla totiž v pastýřské rodině. Je jí sice teprve šestnáct, ale snažím se ji nehrát jako naivní holčičku, ale jako ráznou holku s ostrými lokny. Zároveň se projevuje královská krev, která jí koluje v žilách. Součástí je i love story, Perdita je totiž zamilovaná do českého krále.

A koho hrajete v Medě?

Představení mapuje celý život Medy Mládkové. Hlavní roli hraje Táňa Vilhelmová a my všichni ostatní vždy několik postav. Ve hře je jich totiž asi šedesát. Já hraji například Medinu sestřenici, potom chvíli tanečnici, kolegyni z nakladatelství nebo novinářku. Jsou to menší roličky a krátké sekvence, takže zase úplně jiná práce.

Máte vůbec v plánu nějakou dovolenou?

Mám asi jeden týden v srpnu volno, takže určitě někam s manželem odjedeme. Konkrétní místo vyřešíme až ze dne na den. Zřejmě celou dovolenou prospím, ale budu potřebovat trošku nabrat síly. Hned od září totiž zkouším další dvě hry.

Gratuluji k nedávný 33. narozeninám. Jaká byla oslava?

Bujará nebyla. Popřáli mi kolegové z Medy, na zkoušku mi přinesli dort. Doma jsme si dali s manželem skleničku. Oba jsme v brutálním pracovním nasazení, takže na večírky a oslavy není čas.

Co jste dostala od vašich kamarádek Martiny Pártlové a Nikol Štíbrové?

Marťa s Nikčou vždycky vymyslí nějakou vtipnou blbost. Minulý rok jsme byly společně na vodě a letos se chystáme znovu, takže jsem od nich dostala obří kastrol na oheň. Zřejmě proto, abych mohla na vodě udělat lečo. Dělají si ze mě totiž legraci, že všechno, co uvařím, je vlastně lečo. Ke kastrolu ještě přidaly tři ešusy pro každou z nás.

A čím vás obdaroval manžel?

Dal mi kolo a helmu, což je super. Párkrát jsem se zmínila, že bych chtěla kolo, protože jsme se odstěhovali do Slivence a moje rodina hodně jezdí na výlety. Takže se těším, že budu jezdit na Hrad na shakespearovské slavnosti třeba na kole.

S Martinou a Nikol natáčíte vtipná videa pod přezdívkou 3v1. Chystáte další?

Máme spoustu nápadů, ale čas je proti nám. Před premiérami nemám jediný den volna. Domluvily jsme se, že něco zkusíme natočit v červenci.

Foto: Profimedia.cz

Reklama