Letos jsme rozjeli další kolo úspěšného hubnutí s Ketodiet. Oslovili jsme čtenářky, kterým se podařilo zhubnout. Jak vypadají po roce? Podařilo se jim váhu udržet, nebo došlo ke známému jo-jo efektu? O své zkušenosti se s vámi podělila čtenářka Miriam (Pajda) v článku: Jak se cítí (a vypadá) čtenářka Miriam rok po dietě. Jak jsou na tom čtenářky Veronika a Anna?

Veronika nám napsala:

veronika1Samotnou dietu jsem držela cca do dubna 2014 a podařilo se mi zhubnout něco přes 10 kg. Postupně jsem začala cvičit, nejen sama doma, ale i ve fitcentru, v posilovně a podařilo se mi splnit si svůj sen (nebo možná výzvu) a začala jsem chodit běhat. A celkem úspěšně jsem běhala cca 2x týdně (podařil se mi po pár měsících i rekord, to je 5 km v kuse v čase 32 min.) Postava se mi změnila, přibylo svalstvo, protahování a posilováním i pružnost. Celkově hodně velká spokojenost + nádavkem chvála okolí, známých apod. V červnu jsem se vrátila po mateřské „dovolené“ učit zpátky do „polepšovny“ - DDŠ. Váhu se mi dařilo držet úspěšně s nějakou tou odchylkou +-2 kg až do září 2014, potom 18. 9. při hodině tělesné výchovy jsem si při hraní fotbalu s žáky špatně dostoupla a udělala si úraz na noze. Byla jsem nucena léčit se celkem téměř 3 měsíce (z toho 8 týdnů s nechodící sádrou na noze a s berlemi), následně rehabilitace atd. Celých těch 8 týdnů jsem v podstatě ležela v posteli, nebo na gauči (ono na berlích to prostě jinak moc nejde) zcela odkázaná na péči a pomoc rodiny, a to včetně jídla. Tudíž jsem se snažila neprudit a nezatěžovat je mými výmysly ohledně jídla (mám na mysli - víc zeleniny, sacharidová jídla dopoledne...) a celý tento stav se projevil i na mé váze. Přibrala jsem cca 6 kg, a to včetně Vánoc, kdy jsem se vůbec nehlídala a dalo by se říct, že jsem statečně jedla jako „prasátko“. Ale od nového roku jsem opět najela na racionální režim, dietu (ne přímo KetoDiet, ale princip ketonové diety to je) a postupně přidávám i pohyb. Momentálně mám opět 6 kg dole. (Jde to pomaleji než u KetoDiet, ale dneska už vím, že to půjde.)

Co mi hubnutí s KetoDiet dalo? Rozhodně větší sebevědomí a sebelásku, úctu k sobě a svému tělu. (S tím jsem dřív byla na štíru, a nejen díky dietě, ale i díky všem okolnostem, které se v tu dobu okolo mě a se mnou děly, nastala změna.) To, že přestože vím, že nejsem systematický člověk (a vždycky mi dělali obtíže veškeré dlouhodobé, systematické činnosti, a to už od základní školy), jsem dokázala sobě i ostatním, že mám pevnou vůli a výdrž, a že pokud něco opravdu chci, rozhodnu se pro to, tak to dokážu, i přes jisté nepohodlí. A také jsem se při pídění se po informacích dostala ke spoustě materiálů ohledně zdravé stravy, bioptravin, redukčních programů, stravování atd., takže jsem mnohým známým poradila s jídelníčkem, stravováním. A v Chrudimi jsem shromáždila skupinku lidiček, pro které každých 14 dní dovážíme Zeleninové bedýnky se zeleninou, ovocem od lokálních farmářů. (v podstatě biozelenina, i když bez certifikace, ale voňavá, čerstvá, plná přírody a zdraví. :-))

vero2

Zda bych do toho šla znovu? Rozhodně ANO. Ale to už je zřejmé z předcházejícího popisu.
A jestli bych to doporučila ostatním? ANO. Nejen že jsem to několika kamarádkám, vlastní sestře doporučila, Také  pomohla s režimem, jídelníčkem, dodávala podporou. Jedinou podmínku to má tu, že člověk musí být odhodlaný a opravdu musí chtít. Není se čeho bát (ledviny, játra ani jiný orgán nemám poškozený), pokud je člověk před započetím diety mimo kontraindikace. A obávaný jojo efekt? Pokud dodržíte pozvolný přechod od přísné diety k racionálnímu jídelníčku, jak je podrobně popsané na stránkách KetoDiet, nemusíte se bát ani tohoto.

Krásné dny Veronika Ješátková

Anička nám napsala:

hubnutí

Určitě u mě proběhlo mnoho změn, a to už jen to, že sem měla par zdravotních obtíží, a to problémy s kolenem, které mi udržení váhy výrazně zkomplikovaly. Následně výběr časově náročně školy mi zrovna také nepomohl udržovat jídelníček a sportovat, začala jsem jist nepravidelně a málo. Bohužel to mělo za následky, že jsem nabrala par kil zpátky, ale zase dobrá zpráva, že jsem nenabrala vše, co jsem dokázala zhubnout, ale asi polovinu. Což je podle mě taky hodně. Ale rozhodně se chci dostat zpět. Nikdy jsem se necítila líp a konečně vím, že to jde, jen se musí chtít. 

A jestli jde o Ketodiet, rozhodně bych do toho šla znova. Jen na to, abych si to sama zaplatila, tak je to na mě dost drahé.

hubnutí

S pozdravem  Anna Vlasáková

Všechny články a příběhy vybraných čtenářek najdete v rubrice zde: zena-in.cz/hubnete

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz.

Zítra vyhlásíme tři další vybrané čtenářky, které se do projektu zapojí tento rok!

Reklama