Na začátek ale několik důležitých informací, které je dobré vědět. I tu sebelepší péči o pleť je třeba skloubit s dalšími faktory, které na pleť působí. 
 
Černé tečky, zvětšené a ucpané póry a různé pupínky netrápí jenom teenagery, ale bohužel se tu a tam objevují i na pleti nás, dospělých žen. A to i se snažíme o pleť pečovat, s nejlepším vědomím a svědomím. Na vině vzniku těchto nepříjemných nedokonalostí bývá zvýšená produkce kožního mazu v kombinaci s hromaděním odumřelých buněk. Na tento jev mají vliv nejen hormony, ale také péče o pleť a další faktory, který souvisejí s naším životním stylem. Pojďme se podívat na to, čím mnohdy nevědomky, naší pleti škodíme.

63f345d449532blobid0.png
 
Malá denní inventura
 
Začněme třeba u jídla, které stav naší pokožky velmi ovlivňuje. Není potřeba žít asketicky a upírat si, co máme rádi. Ale je dobré vědět, že přemíra sladkostí, tučných jídel a koření podporuje produkci kožního mazu, což stojí za vznikem nedokonalostí pleti. Zkuste proto tato jídla co nejvíce omezit. 
 
K tomu připočítejte další faktor, a tím jsou bakterie. Zkuste si spočítat, kolikrát denně berete do rukou a k uchu telefon, nebo jak dlouho se dotýkáte klávesnice počítače? Přitom právě tyto věci představují doslova semeniště bakterií, které si pak prostřednictvím rukama přenášíme na obličej. Proto je důležité mýt si často nejen ruce, ale dezinfikovat také klávesnici a telefon. S tím souvisí i čistota všech pomůcek, jež používáte k líčení. Pravidelně proto čistěte všechny štětce a houbičky, na kterých rovněž přežívají kolonie bakterií. Jistě, úplně se jim vyhnout nedá, ale proč si je zbytečně roznášet po obličeji, když tomu můžeme do určité míry zabránit?  
 
Zatočte se stresem

63f345da2df04obrazek.pngTo se samozřejmě lehce řekne, ale hůře provede. Možnosti ale jsou. Třeba pro vás bude motivací i fakt, že stres negativně působí pokožku a vede právě ke vzniku různých nedokonalostí. Na vině jsou v tomto případě stresové hormony, zejména kortizol, jež způsobuje nadměrnou produkci mazu. Ten se pak mísí s odumřelými buňkami pokožky, a to vede ke vzniku ucpaných a zvětšených pórů a pupínků. Starší pokožka se navíc obnovuje pomaleji, takže odumřelých buněk je na ní více.
 
Čištění a zase čištění

Pokud jde o stav pleti, úplně nejdůležitější je její pravidelné čištění, a to i tehdy, když se nelíčíte. Pokožka totiž neustále produkuje maz a pot. K tomu je třeba připočíst nečistoty z ovzduší a samozřejmě i make-up. Opláchnout obličej vodou ale nestačí, protože mnoho z těchto nečistot má tukový základ. A ten voda nesmyje. Klasické mýdlo nebo sprchový gel může pleť vysušit, což vede k ještě větší produkci kožního mazu, kterou se pokožka brání. Proto je třeba sáhnout při čištění po speciálních produktech, které budou šetrné k pleti a budou respektovat její potřeby.   
 
Je tu řada NIVEA DERMA Skin Clear!
 
Skvělou volbou je pro čištění pleti nová řada Derma Skin Clear, kterou přináší značka Nivea. Její produkty nabízejí účinné látky, jež se postarají o exfoliaci a obnovu buněk pokožky, hloubkově ji vyčistí a zamezí tvorbě pupínků a dalších nedokonalostí.

Zapojte se do Věrnostní klubu, ve kterém 5 z vás získá balíček se třemi produkty z řady NIVEA DERMA Skin Clear!

Výhry jsou aktivní od pondělí 5. 6. do neděle 11. 6. 2023.

Co je potřeba pro výhru balíček se třemi produkty z řady NIVEA DERMA Skin Clear udělat?

Abyste mohly soutěžit o tuto výhru, stačí utratit 5 červená srdce, 4 modrá srdce, 3 zlatá srdce, 3 oranžová, 2 zelená srdce a 2 fialová z vašeho účtu.

O tento dárek můžete soutěžit kliknutím na tlačítko u této výhry – tlačítko ZVOLIT VÝHRU.

Tato možnost označení a utracení srdcí končí v neděli 11. 6. 2023 ve 23:59 hodin.
 

63f34695f073fobrazek.png

V balíčku se můžete těšit na:

Více najdete na www.nivea.cz

63f3459fa491fobrazek.png

Reklama