Spisovatelka Kateřina Holetzová vydává strhující novinku Smečka. Detektivní thriller odhaluje tajemství bývalých dětských špionů, které se někdo po letech rozhodl vraždit. Po úspěšném debutu s titulem Smrt prokletých (vyšel na podzim) tak představuje slovenská autorka detektivních příběhů už druhé pokračování série s detektivem René Juhászem. Novinka Smečka vychází ve vydavatelství XYZ v překladu Miroslava Zelinského.

Smecka.jpg

„René Juhász vyšetřuje záhadnou vraždu podnikatele v luxusním hotelu na Česko-slovensko-polském pohraničí, který v minulosti sloužil jako dětská ozdravovna. Podle několika zdrojů zde tajně vychovávali dětské špiony,“ prozrazuje o své novince sama autorka Katarína Holetzová. Základem pro zrod nové slovenské detektivky byly medializované informace o tajné výchově dětských špionů v bývalém Československu. Téma rezonovala ve vícero zemích východní Evropy. Zneužívání dětí k plnění úkolů tajných služeb se potvrdilo například v Rumunsku.
Smečka je druhým případem detektive René Juhásze, který byl hlavní postavou i autorčina debutu Smrt prokletých. V úvodním příběhu detektivní série je čtenář svědkem mysteriózní zápletky se záhadnými vraždami v tajemném prostředí Česko-slovenského pohraničí. Vesnice Terovce je ztracená na konci světa a vraždy naznačují, že pachatelem musí být šílenec ...

Katarína Holetzová je velkou fanynkou literatury všech žánrů, nejblíže má právě ke klasické detektivce z pera Agathy Christie. Inspirací při psaní vlastních detektivních příběhů je hlavně prostředí hor a venkova. Katarína Holetzová působí i jak literární a hudební publicistka. V minulosti psala pro několik slovenských magazínů a deníků. Přednáší na vysoké škole a volný čas poměrně nespravedlivě rozděluje mezi psaní knih a čas strávený se svým špatným psem a dobrým manželem. Ve slovenštině aktuálně vychází její třetí kniha, psychologický thriller „Zpráva od mrtvého chlapce“.

foto-Lubica-Martincova2.jpg

Napsali o Kateřine Holetzové:
„Výrazný detektiv, na kterého nezapomenete.“
Dado Nagy, Slovenský rozhlas

„Máme co do činění - eufemisticky podáno- s princeznou slovenské krimi!“
Diana Mašlejová, deník Pravda

„Tento krimi thriller stojí za to, tak to zkuste!“ 
Iva Lutonská, www.kultura21.cz

Co je potřeba pro výhru udělat:

  • Abyste mohly soutěžit o tuto výhru, stačí utratit 5 červených srdcí a 3 modrá srdce z vašeho účtu.
  • O tento dárek můžete soutěžit kliknutím na tlačítko u této výhry. Tato možnost označení a utracení srdcí končí ve středu 11.7. ve 12 hodin.
  • Knihu Smečka získají dvě z vás. 
Reklama