henkelpng.png
Na balíčky s přípravky Somat od společnosti Henkel se může těšit 5 z vás. Balíčky získávají:

  • kovbojka
  • milhaus10
  • Jana Brožová
  • Karla258
  • kuliferdas

6063146d364c0obrazek.pngKaždá myčka nádobí se vypořádává s problémy, jakými mohou být složení vody, pravidelnost jejího použití a úroveň znečištění nádobí, které do ní vkládáme. A protože podmínky jsou v každé domácnosti jiné, je tedy třeba i ke každé myčce přistupovat individuálně. Pokud tedy některé tablety dokonale umyjí nádobí u vaší kamarádky, neznamená to, že stejný efekt dosáhnou i ve vaší myčce.

Nejzásadnějším faktorem při mytí nádobí je složení vody. Většina výrobců myček uvádí, že kombinované mycí prostředky mají účinnost pouze do určitého stupně tvrdosti vody (většinou 21 °dH). Nad tuto hranici je třeba k tabletě odděleně přidávat sůl a leštidlo. Oplachovací prostředek zajistí rychlejší schnutí nádobí beze skvrn, zatímco sůl vodu změkčuje, zabraňuje usazování vodního kamene a zvyšuje výkonnost myčky. Kromě používání vhodných mycích prostředků je pro lepší výsledek a delší životnost myčky potřebné i pravidelné čištění, které ji zbaví usazenin mastnoty a vodního kamene. K tomuto účelu je na trhu v nabídce několik tekutých čističů, které vložíte do myčky a spustíte ji naprázdno. Intenzivní čistič myčky nádobí od značky Somat zajistí optimální čistotu vnitřku myčky, postřikovacích ramen a filtru. Potřebné je zvolit nejvýkonnější program při teplotě 65–75 °C.

Pro dokonalé vyčištění vaší myčky použijte každé tři měsíce zmíněný tekutý intenzivní čistič. Abyste dosáhli stoprocentního výsledku, používejte ho při prázdném cyklu bez nádobí v myčce. Důležité je také občas zkontrolovat filtr a v případě potřeby jej ručně vyčistit.

606313ef5dc20obrazek.pngSomat nabízí i čistič myčky ve formě tablet. Jde o jediný Somat čistící prostředek, který díky nové formuli odstraní vodní kámen a usazeniny i v těžko dostupných místech v průběhu běžného mycího cyklu. Tablety Somat, nové generace, kromě toho, že účinně odstraňují vodní kámen, jsou vylepšené o složky, které eliminují zápach z myčky a dodávají jí svěží vůni. Tablety myčku efektivně zbavují mastnoty, nahromaděných nečistot na postřikovacích ramenech, filtru, vodním čerpadle, či potrubí. Použití takové čisticí tablety se doporučuje jednou za měsíc. Tabletu vložíte do vnitřního prostoru myčky k běžnému čisticímu prostředku a spustíte mytí nádobí jako obvykle. Novinka, Somat Duo Machine 606313fe2ad54obrazek.pngCleaner, vás určitě zaujme i novým designem obalu, který byl navržen tak, aby obsahoval o 40 % méně plastu a tím přispíval k větší udržitelnosti. Na ochraně životního prostředí se podílí i tím, že obal je vyroben z více než 95 % z recyklovaných materiálů.

Chtějte pro své nádobí víc
Vylepšené tablety Somat GOLD se postarají o dokonalou čistotu a navrátí nádobí původní lesk. Jejich tajemství spočívá v novém složení, díky čemuž se tableta rychleji rozpouští a je vysoce účinná i při krátkém mycím cyklu. Receptura tablet Somat GOLD je založena na technologii hloubkového čištění, která si nejen hravě poradí s připáleninami, ale účinně odstraní i zaschlé škrobové skvrny, jako jsou ty od rýže či ovesných vloček. Bez ohledu na to, jaké dobroty připravujete, nemusíte se obávat, že nádobí zůstane poznamenáno nečistotami. Značka Somat bere ohled i na životní prostředí. Fólie jednotlivých tablet jsou zcela rozpustné a biologicky odbouratelné a obal inovovaných Somat GOLD tablet je recyklovatelný. Zároveň prošel i změnou designu, která se dotkla všech produktů značky Somat – držitele nejvyššího ocenění kvality od německého testovacího institutu TÜV.

TIP: Pokud myčku nepoužíváte pravidelně a rádi byste neutralizovali nepříjemný zápach, který z tohoto důvodu uvnitř myčky nádobí vzniká, používejte závěsný osvěžovač Somat Deo Duo-Pearls. Zajistí její svěžest a vydrží až 60 mycích cyklů. Vyzkoušejte i v extra svěží vůni Lemon & Orange.

Reklama