Pračka je domácí spotřebič, který automaticky kupujeme při zařizování domácnosti, protože nám výrazně usnadňuje domácí práce. Nicméně, aby odváděla svou práci na jedničku a abyste předešli nepříjemnému zápachu či dokonce vzniku plísní z vlhkosti, je třeba jí věnovat určitou pozornost. Nebojte, není to nic těžkého, posuďte sami. Pravidelně čistěte zásobník, do kterého dáváte aviváž a prací prostředek. Pračku po praní nechte otevřenou a nechte vyvětrat, otřete mokré části, abyste předešli vzniku plísní a zápachů. Do sucha vytřete těsnící gumu, v níž se zdržuje přebytečná voda a usazeniny. Nezapomeňte také na pravidelnou údržbu filtru.

Jak zatočit s nežádoucími skvrnami
V první řadě v boji se skvrnami rozhodně hraje čas. Jakmile tedy zjistíte, že je vaše prádlo znečištěno, co nejrychleji ho namočte do studené vody. Teplá voda by totiž jen podpořila usazování pigmentů do látky a ztížila by její odstraňování. Oblečení nedrhněte a skvrnu rozhodně nerozmazávejte ubrouskem. Pokud nemáte možnost oblečení namočit do studené vody, místo znečištění pořádně vysušte. Takto „ošetřené“ znečištěné prádlo následně vložte do pračky, nastavte doporučenou teplou vody a prací režim. A nezapomeňte zvolit vhodný prací prostředek.

Co se týče dávkování pracího prostředku a aviváže, rozhodně tento krok nenechávejte náhodě a měření „od oka“. Pokud dáte pracího prostředku příliš v domnění, abyste svému prádlu dopřáli, naopak pracímu procesu uškodíte. V pračce se vytvoří příliš mnoho pěny a praní se stává neefektivní.
6103bcb1dffe9obrazek.pngSkvělé řešení nabízejí prací prostředky značky Rex v jejichž nabídce naleznete nejen klasický prášek na praní a gely, ale nově i kapsle Rex 3+1 Power Caps.
6103bc9d9e7acobrazek.png
Jedná se o jedinečné preddávkované kapsle určené k praní i obtížně odstranitelných skvrn, jakými jsou tráva, červené víno, krev, bláto či mastnota, a to i během praní i při nízkých teplotách od 20 ° C. Nové Rex 3 +1 Power Caps jsou k dispozici ve variantě pro bílé i barevné prádlo a kombinují v sobě sílu třech benefitů – zaručují prvotřídní čistotu a odstranění nečistot, svěžest a zářivé barvy vašeho oblečení. Navíc díky Aromatherapy provedení vaše oblečení provoní smyslnou vůní v kombinaci s esenciálními oleji, ať už je to smyslná orchidej s makadamovým olejem nebo elegantní lotus s mandlovým olejem.

Balíček s přípravky značky Rex od společnosti Henkel v hodnotě cca 500 Kč získávají:

  • LenaMagda
  • luskoun
  • Beranka Janka
  • ZinkovaB88
  • martinajel
Reklama