Mimo jiné i proto, že jim v tu dobu hrozí řada zdravotních problémů. Přinášíme vám několik rad, jak o svá chodidla, prsty, paty i nárty správně pečovat po celý rok.

Buďte s námi a získejte balíček značky SANTÉ! V balíčku se můžete těšit na voucher na 500 Kč do Ateliérů zdravého obouvání, Gel na unavené nohy a Balzám na zvláčnění kůže v hodnotě 718 Kč!

Výhry jsou aktivní od pondělí 13. 7. do neděle 19. 7. 2020.

Co je potřeba pro výhru balíček značky SANTÉ udělat?

Abyste mohly soutěžit o tuto výhru, stačí utratit 5 červených srdcí, 5 modrá srdce, 4 zlatá srdce, 1 oranžové, 1 zelené srdce a 1 fialové z vašeho účtu.

Tento dárek můžete soutěžit kliknutím na tlačítko u této výhry – tlačítko ZVOLIT VÝHRU.

Tato možnost označení a utracení srdcí končí v neděli 19. 7. 2020 ve 23:59 hodin.

Jaké aktivity musíte udělat pro získání potřebných srdcí se dozvíte ve Věrnostním klubu v pravidlech ZDE

Balíček značky SANTÉ, ve kterém najdete voucher na 500 Kč do Ateliérů zdravého obouvání, Gel na unavené nohy a Balzám na zvláčnění kůže v hodnotě 718 Kč získá 5 z vás.
5f070eb475398obrazek.png

Kvalitní obuv je základ
Nejen v zimním období je nejdůležitější vsadit na koupi kvalitních bot od renomovaných výrobců. Konkrétně zimní boty by měly být voděodolné a prodyšné, aby vaše chodidla mohla správně dýchat a tolik se nepotila. „Právě od chodidel v chladných měsících můžeme nejčastěji nastydnout. Proto je velmi důležité vybrat kvalitní obuv, která vás bude chránit před mrazem a vlhkostí. Samozřejmostí je také to, aby vám bota na noze správně seděla a nevznikaly vám zbytečně puchýře nebo odřeniny,“ vysvětluje Irena Sehnalová, specialistka prodeje z Ateliéru zdravého obouvání na pražských Vinohradech. Stejně tak na jaře nebo na podzim, kdy se očekává větší množství srážek a všude je mokro, jsou kvalitní a vodě odolné boty alfou a omegou pro naše zdraví. V létě je zase zásadní prodyšnost. Společným jmenovatelem jsou pak kvalitní materiál a celkové pohodlí, které nám bota poskytuje.

Přezouvejte se
Ruku na srdce, přezouváte se doma? Ráno se obujete do práce a po návratu z práce domů si sundáte boty a zůstanete jen v ponožkách či na boso? Tak to neděláte dobře. Nohy totiž celý den „pracují“ a mění svůj objem a teplotu. Když celý den prochodíte v uzavřených botách, tak vaše prsty i chodidla trpí v sevření a zvýšené teplotě. Otoky nohou a další zdravotní problémy pak na sebe nenechají dlouho čekat. Dobré je po příchodu domů nebo ve vhodných situacích ulevit namáhavým nohám a chodidlům tím, že se přezujete do otevřených pantoflů. Noha vám bude lépe dýchat a dojde i k lepšímu prokrvení. Na druhou stranu je chození na boso určitě zdravé, ale ne každém povrchu. „Chodit na boso je pro člověka přirozené a vhodné, ale jen na přírodním podloží. Dochází totiž ke správnému prokrvení nohou. Nevhodné je ale chodit na tvrdém povrchu, protože časem může přijít například komplikace v podobě zborcené nožní klenby,“ doplňuje Irena Sehnalová.

I vaše nohy potřebují hydrataci
Většinu času v zimních měsících trávíme v uzavřených botách. Oproti létu, kdy mohou naše nohy lépe větrat, je v zimě neustále vystavujeme vyšším teplotám v obuvi a naše pokožka je velmi zatěžkávána. Navíc mrazivé počasí napomáhá vysušování pokožky nejen na vaší tváři nebo rukou, ale i na vašich chodidlech. Proto nezapomínejte je také hydratovat, abyste předešli popraskané kůži na patách. K zvláčnění pokožky na nohou můžeme doporučit např. balzám od české značky zdravotní obuvi SANTÉ, který díky kombinaci makadamového oleje, vosků a glycerinu zanechává pokožku velmi dobře hydratovanou a pružnou. Je také nutné odstraňovat zrohovatělou kůži chodidel. Proto je důležité mít pravidelnou pedikúru nejen v létě, ale i v zimě.

Dát si nohy na stůl? Proč ne!
Určitě to také znáte. Pocit těžkých a bolavých nohou potrápilo nejednoho z nás. Trpí jimi každý druhý obyvatel České republiky a jsou spojeny spíše se ženami než s muži. Proč tomu tak je? Především jsou tyto nepříjemné pocity nohou spojeny s hormonálními změnami, těhotenstvím či menopauzou. Příčinou chronického žilního onemocnění, které se projevuje pocitem těžkých, unavených nohou doprovázenými otoky, křečemi a mravenčením, bývá dlouhodobé sezení, stání nebo špatně zvolená obuv. Máte-li bolavé a těžké nohy po celém dni, sedněte si a položte si je na stůl nebo opřete o zeď. Otok nohou pak rychleji zmizí. Jako první pomoc na zmírnění pocitu těžkých a bolavých nohou použijte Gel na unavené nohy, rovněž od SANTÉ, který příjemně chladí a je vhodný i při výskytu křečových žil. 

Jak na domácí pedikůru?
Nemáte čas si během dne odběhnout na pedikúru a v letních měsících raději schováváte své nohy v uzavřených botách? Nezoufejte, pedikúru si můžete udělat i sama v pohodlí domova. Jak na to? Nejdříve si pro své nožky připravte vodní lázeň, do které si přidáte sůl z mrtvého moře nebo vyživující oleje. Nechte své nohy ve vodní lázni asi tak patnáct minut a následně je pořádně osušte.

Teď se pusťte do odstraňování ztvrdlé kůže. Nejlepší je si pořídit elektrický strojek, který se dá použít i po každé vaší koupeli nebo seřezávač ztvrdlé kůže. Jakmile budete mít odstraněnou ztvrdlou kůži, věnujte se nehtům. Nehty na nohou zkraťte, ale zastřihněte je do rovna, abyste předcházeli jejich zarůstání. Teď je jen na vás, zda si nehty nalakujete nebo ne. Každopádně je nejlepší v obou případech si dát podkladový vyživující lak, který dodá vašemu nehtu potřebné vitamíny a zpevní ho.

Více informací o péči o nohy a zdravém obouvání najdete např. na www.pohodlipronohy.cz

5f070e97cedb3obrazek.pngSANTÉ GEL NA UNAVENÉ NOHY
Kdo by neznal ten pocit, že máte místo nohou dvě těžké konve! Únavu z toho, jak jste celý den na nohou a často v nevhodných botách, naštěstí pomůže zmírnit Gel na unavené nohy od české značky SANTÉ.
Gel je vhodné používat při pocitech těžkých a unavených nohou. Příjemně chladí a navozuje pocit svěžesti. Obsahuje extrakt z kaštanu, jenž je známý pro svou schopnost zvyšování elasticity cévních stěn a jejich zpevňování. Rovněž působí protizánětlivě a je vhodný při výskytu křečových žil. Další účinnou látkou je panthenol. Ten pokožku regeneruje, zklidňuje a zanechává ji vláčnou.
Gel doporučujeme aplikovat 2x denně pomocí jemného vmasírování od chodidel směrem k srdci.
SANTÉ GEL NA UNAVENÉ NOHY, 200 ML pořídíte za doporučenou cenu 109 Kč.

5f070e91538c5obrazek.pngSANTÉ BALZÁM NA ZVLÁČNĚNÍ KŮŽE
Trápí vás tvrdnoucí kůže na nohách? Pak vyzkoušejte Balzám na zvláčnění kůže od české značky SANTÉ!
Přípravek je vhodné používat k pravidelné péči o pokožku nohou. Kombinace makadamového oleje, vosků a glycerinu činí tento produkt výborným přípravkem pro zjemnění a zvláčnění pokožky vašich nohou. Extrakt z makadamového oleje má silný antioxidační účinek a působí hloubkově. Pokožka zůstane po použití velmi dobře hydratovaná a pružná.
Balzám doporučujeme aplikovat, za pomoci jemného vmasírování od chodidel směrem k srdci. Zvláště vhodné je použití po pedikúře.
SANTÉ BALZÁM NA ZVLÁČNĚNÍ KŮŽE, 200 ML pořídíte za doporučenou cenu 109 Kč.
5f070ea243296obrazek.png

Reklama