62c7e84e8ad09obrazek.png
Foto: JVSGROUP

První část výstavy je koncipována tak, jak hrobku před 100 lety Howard Carter postupně objevoval. Je zde přesně rekonstruována původní nálezová situace v momentě otevření hrobky. Toto uspořádání je zcela jedinečné, protože žádné muzeum světa nevlastní celou kolekci faraonova pokladu. Na výstavě Tutanchamon – jeho hrobka a poklady je to možné, protože na ní jsou vystaveny dokonalé repliky, které vznikly pod dohledem mezinárodně uznávaných odborníků v řemeslnických a uměleckých dílnách přímo v Egyptě.

Na výstavě je přes 1000 exponátů, které návštěvníky přenesou o více jak 3000 let zpět v čase - do doby egyptských faraonů.

t5.jpg
Foto: JVSGROUP

Jak se Tutanchamon se stal nejznámějším faraonem v dějinách?
Měl štěstí v neštěstí. Byl 11. faraonem 18. dynastie, vládl celkem devět let a zemřel v pouhých 18 letech pravděpodobně v důsledku zranění.

Spekuluje se o tom, že faraon byl vášnivým lučištníkem a brázdil pouště Egypta na voze taženém koňmi. A právě při této z dnešního pohledu adrenalinové zábavě pravděpodobně došlo k úrazu. Jak to bylo doopravdy, nevíme, Tutanchamon je dodnes zahalen mnoha tajemstvími, ale nádherné luky a šípy i zlatý vůz si s sebou vzal na věčnost. Všechny tyto exponáty uvidí návštěvníci v expozici.

t4.jpg
Foto: JVSGROUP

Na faraonovu předčasnou smrt nebyl jeho dvůr připravený a nebyla dokončena ani královská hrobka, proto byl Tutanchamon pohřben do nekrálovské hrobky v Údolí králů, která díky své nenápadnosti odolávala pozornosti starověkých vykradačů hrobů, ale i archeologů. Faraonovy zlaté rakve a ikonická zlatá maska čekaly na své objevení více jak 3000 let. Všechny tyto jedinečné zlaté artefakty jsou součástí výpravné expozice výstavy.

Když před 100 lety Howard Carter vysekal malý otvor do zazděného vstupu do hrobky, údajně vykřikl památnou větu: „Vidím úžasné věci!“ A ty uvidí i všichni návštěvníci výstavy Tutanchamon – jeho hrobka a poklady. Čeká je přes 3000 m2 výstavní plochy, více jak 1000 exponátů, audio průvodce, Dětská stezka a Karty faraonů.

blobid0.jpg
Foto: JVSGROUP

Každá výstava pořádaná společností JVS GROUP má i českou galerii. Městské Muzeum Moravská Třebová zapůjčila do České stopy v Egyptě krásné exponáty. Tuto galerii pro výstavu vytvořil český archeolog, egyptolog a odborný poradce výstavy Tutanchamon, Pavel Onderka.

t1.jpg
Foto: JVSGROUP

Pořadatel výstavy, společnost JVS GROUP, myslí i na dětské návštěvníky, pro které budou hned u vchodu připraveny Karty faraonů a egyptských bohů, které uvidí na výstavě. Přímo v expozici si potom děti na Dětská stezce budou razítkovat tajenku do velké Hrací karty. Zároveň jsou pro školní výpravy na stránkách výstavy studijní materiály k vytištění. A pro všechny návštěvníky je k dispozici zdarma zvukový průvodce ve velmi podrobné verzi pro dospělé návštěvníky a také ve zjednodušené dětské verzi. Tento průvodce ve sluchátku provede návštěvníky formou objevitelského příběhu Howarda Cartera celou výstavou. Díky němu návštěvníkům neunikne žádný detail výstavy a zároveň se dozvědí další informace, které nejsou součástí tištěných textů a popisků na výstavě.

t3.jpg
Foto: JVSGROUP

Vstupenky se prodávají přímo na výstavě v cenách již od 200 Kč nebo na časové sloty (systém prodeje na konkrétní datum a čas) v předprodejní síti: Ticketstream, Ticketportal a GoOut. V předprodeji lze zakoupit i VIP vstupenky, které jsou platné kdykoli v otevírací době výstavy, tedy bez nutnosti dodržet časový slot, do konce jejich platnosti, která je na vstupence uvedena.

Výstava je otevřena na Výstavišti Brno, pavilon C každý den od 9 do 20 hod, poslední vstup na výstavu je v 18 hod. Výstava bude otevřena do konce září 2022. Parkovat se dá zdarma v okolí výstaviště, nebo za poplatek přímo na výstavišti.

Více informací o výstavě je na www.tut-brno.cz

Vstupenky na unikátní výstavu Tutanchamon – jeho hrobka a poklady pro celou rodinu! 5 z vás získá 4 vstupenky v hodnotě 990 Kč získávají:

  • slávenka
  • STVRTEK
  • 135evik
  • pohadka
  • DIXINKA10

Vstupenky budou připraveny na vaše jméno v pokladně výstavy.

obrazek.png

Reklama