image.jpg

Rovněž ve spojitosti se zvířecí stravou se stále častěji hovoří o pestrosti a vyváženosti. Co to ale v psí nebo kočičí říši znamená? A kde brát inspiraci. Česká firma své výrobky značky Grub Barf skládá nejenom na základě letitých zkušeností, ale i rad odborníků.

Paleta jejich čerstvých výrobků pro vaše miláčky je nepřeberná a velice pestrá. Dokládají to výroky jako Grub Barf hovězí s cvrčkem a přílohou; Grub Barf drůbeží s červem a přílohou; Grub Barf kachní maso s kostí; Grub Barf pštros s přílohou a mnoho dalších.

64a7f25941d34obrazek.png

Barfování - zkráceně barf je způsob výživy pro psy a kočky, který se snaží co nejvíce přiblížit přirozené stravě daného zvířete, jako kdyby žilo divoce v přírodě. Nejčastěji se krmí hlavně syrovou svalovinou, vnitřnostmi a kostmi, které se doplňují o přílohy, které jsou, pokud možno, také tepelně neupravené. Toto stravování je velice vhodné v teplém období, kdy obsahuje vyšší podíl vody a zvířeti tak nehrozí dehydratace. Krmná dávka se odvíjí nejen od velikosti psa, na rase zde nezáleží, ale i od životního stádia a aktivity. Štěňatům, březím nebo kojícím fenám, a také psům v zátěži například pravidelný sport se podává větší podíl svaloviny. Psům běžně aktivním s občasnými výlety nebo běžným venčením se může krmení sestávat rovnoměrně z živočišné i rostlinné složky.

image1.jpg

Krmná denní dávka se vypočítá jako 2-3 % ze zdravé váhy psa. Štěňatům do 1 roku života se podává z počátku větší množství krmiva, a to až 7 % jeho hmotnosti s tím, že se postupně s růstem dávky snižují až na standardní dávku 2-3 % v 1 roce stáří psa,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Naše tácky zajišťující zdraví a vitalitu zvířete je dobré skladovat v mrazícím přístroji. Doba pro rozmrazení je zhruba 3-4 hodiny v pokojové teplotě. Důležité je, rozmraženou vodu nevylívat. Táním masa se uvolňuje myoglobin, který je prospěšný tím, že slouží jako zásobárna kyslíku pro svaly. Je syntetizován jen v buňkách některých svalů a pomáhá zde přenosu kyslíku z krve do mitochondrií, organel provádějících buněčné oxidace. Všechny dosavadní poznatky nasvědčují tomu, že myoglobin je potřebný pro funkci srdečního svalu a některých zvláště výkonných kosterních svalů. Zjednodušeně se jedná o sloučeninu, která slouží jako zásobárna kyslíku pro svaly,“ dodává Simona Princová.

image002.png

Poukaz na 1 000 Kč na nákup krmení Grub Barf pro vaše čtyřnohé miláčky posíláme:

  • WITCH
  • Yvpren 
  • Radama 
  • 135evik
  • musilovahana

Gratulujeme!

Reklama