Asi nikdo si nedokáže představit léto bez sladkého a osvěžujícího ovoce. Tyto dny jsou časem, kdy si kromě vodního melounu dopřáváme i trošku exotičtější chutě v podobě oblíbeného manga, příjemně kyselé limetky nebo čím dál oblíbenějšího passion fruit známého také pod označením maracuja. Tyto chutě doplněné ještě o broskev a třešně naleznete nyní i v balení letní limitované edice bonbonů Haribo Goldbären Summer - edition. Celosvětově oblíbené želatinové medvídky si nyní můžete užít v ještě měkčí a šťavnatější verzi. Překvapíte děti při vysvědčení nebo je zabalíte do batůžku na výlet? Buď jak buď, speciální letní edice Haribo Goldbären Summer - edition potěší malé i velké milovníky sladkého a doplní společné chvíle i letní dobrodružství.  
5eeb291d3d7c2obrazek.pngVýhry jsou aktivní od pondělí 22.6. do neděle 28. 6. 2020.

Co je potřeba pro výhru Balíček Haribo udělat?

Abyste mohly soutěžit o tuto výhru, stačí utratit 3 červená srdce, 2 modrá srdce, 2 zlaté srdce, 2 oranžové, 2 zelené srdce a 2 fialové z vašeho účtu.

Tento dárek můžete soutěžit kliknutím na tlačítko u této výhry – tlačítko ZVOLIT VÝHRU.

Tato možnost označení a utracení srdcí končí v neděli 28. 6. 2020 ve 23:59 hodin.

Jaké aktivity musíte udělat pro získání potřebných srdcí se dozvíte ve Věrnostním klubu v pravidlech ZDE

Balíček Haribo je připraven pro 5 z vás.

Léto na grepové vlně: inspirace na osvěžení pro celou rodinu
Léto patří šťavnatému ovoci, ovocným šťávám a zmrzlinám. Je to období, kdy do sebe i svých blízkých ládujeme příjemně vychlazené kousky ovoce a dopřáváme tak našemu tělu požitek nejen chladivý, ale především vitaminový. Mezi vší tou parádou by neměl chybět ani grep, jehož nahořklá chuť skvěle doplní letní saláty, ale příjemně osvěží třeba i zmrzliny.

I letos se meteorologové shodují, léto bude opět horké a suché. Právě v tomto období naše tělo ocení osvěžující dávku ovoce, která také doplní tělu prospěšné látky. Chybět by neměl ani grep, citrus, který jako jediný oproti všem ostatním nepochází z Asie ale z Barbadosu. O oblibě grepu svědčí i to, že jeho příjemně hořkosladkou chuť lze najít v mnoha produktech. Jedním z nejnovějších jsou oblíbené bonbony Haribo, které uvádí na trh novinku inspirovanou právě jeho chutí.

Do salátu i zmrzliny
Grep se výborně hodí do sladkých i slaných pokrmů. Je možné ho jíst samotně, v salátu, skvěle chutná i v domácí zmrzlině. Její příprava vůbec nemusí být složitá, vyzkoušet můžete třeba domácí grepovo bazalkovou zmrzlinu, kterou oslníte celou rodinu a blízké. 

Grapefruitová zmrzlina s citronem a bazalkou
5eeb293c128dcobrazek.png

Ingredience

  • 400 ml plnotučného mléka
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 80 ml čerstvé šťávy z grapefruitu
  • 80 ml čerstvé citronové šťávy
  • 100 - 150 g cukru krupice (podle chuti)
  • 2 lžíce kukuřičného škrobu
  • špetka soli
  • 15 lístků čerstvé bazalky
  • 1 sáček Haribo Grapefruit
  • bazalkový cukr na ozdobení

Postup

1.       Mléko smíchejte se smetanou, cukrem a špetkou soli. Šťávu z grepu a citronu promíchejte s kukuřičným škrobem.
2.       Připravte si vodní lázeň. Do ní dejte velkou mísu a do té nalijte mléčnou směs. Vodu nechejte probublávat, neměla by úplně prudce vřít, ale spíš jemně vařit. Mléčnou směs promíchávejte metličkou. Až bude horká, přilijte ovocnou šťávu s kukuřičným škrobem.
3.       Opět intenzivně míchejte. Směs začne nad jemně bublající vodou houstnout. Až se vám bude zdát dost hustá, sundejte z vodní lázně. Bude to trvat asi tři minuty. Za častého míchání nechejte vychladnout.
4.       Po úplném vychladnutí dejte mísu se základem na zmrzlinu ještě na hodinu do lednice. Poté vyndejte ven a do směsi vsypejte nadrobno nasekanou bazalku. Nadrobno nakrájejte pár bonbonů Haribo Grapefruit a dobře zamíchejte.
5.       Teď máte dvě možnosti. Kdo má zmrzlinovač, tak směs přemístí do stroje, který za stálého míchání vyrobí lahodnou a jemnou zmrzlinu. Kdo zmrzlinovač nemá, vloží nádobu se směsí do mrazáku. Každých 15 minut zmrzlinu vyndejte a intenzivně promíchejte, aby se v ní nedělaly krystalky ledu.
6.       Zmrzlinu podávejte lehce posypanou bazalkovým cukrem a nadrobno nasekanými bonbony Haribo Grapefruit.

Haribo Grapefruit
5eeb2b0eaff63obrazek.pngV novém sáčku od Haribo se mísí chutě toho nejšťavnatějšího citrusového plodu – grapefruitu. Vychutnejte si želatinové trojúhelníčky ve dvou různých příchutích. Růžové připomínají sladkou chuť červeného grepu, zatímco v těch bílých je cítit tradiční chuť s trochou štiplavosti. Pro vyrovnání chutí jsou obě varianty obalené v jemném cukru. Nenechte se doběhnout chutí na sladké a sáhněte po osvěžující grepové novince Haribo Grapefruit! 
 

Reklama