Gratulujeme čtyřem výhercům: datura, Goldenhair, lichnovak, maxipes. Věříme, že se vám kniha bude líbit

Příběh v knize Zblízka odhaluje i širší souvislosti - jak to fungovalo v dobách, kdy hudební texty musely procházet schvalovacím řízením, nebo proč nastal zákaz používat přezdívku Meky.

ou

Životní příběh Miroslava „Mekyho“ Žbirky, jak jej z jeho vyprávění zaznamenal novinář Honza Vedral. Publikace, která mapuje jeden z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Žbirka otevřeně hovoří o rozličných peripetiích svého života od nejútlejšího mládí až po dnešek a nevyhýbá se ani tak těžkým okamžikům, jako byla smrt jeho staršího bratra, která ho těžce zasáhla a z níž se dokázal dostat hlavně díky hudbě.

d

Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený a tak nějak neobyčejně obyčejný. Historky a zážitky z profesního i soukromého života doplňuje velké množství archivních fotografií z dávné minulosti i z nedávné současnosti a najdete tam i kompletní diskografii včetně obalů alb. V knize jsou desítky nikdy nezveřejněných archivních fotek z dávné minulosti i nedávné současnosti a najdete tam i kompletní diskografii včetně obalů alb.

Reklama