Spisovatelka Kateřina Holetzová vydává strhující novinku Smečka. Detektivní thriller odhaluje tajemství bývalých dětských špionů, které se někdo po letech rozhodl vraždit. Po úspěšném debutu s titulem Smrt prokletých (vyšel na podzim) tak představuje slovenská autorka detektivních příběhů už druhé pokračování série s detektivem René Juhászem. Novinka Smečka vychází ve vydavatelství XYZ v překladu Miroslava Zelinského.

Smecka-1-.jpg

„René Juhász vyšetřuje záhadnou vraždu podnikatele v luxusním hotelu na Česko-slovensko-polském pohraničí, který v minulosti sloužil jako dětská ozdravovna. Podle několika zdrojů zde tajně vychovávali dětské špiony,“ prozrazuje o své novince sama autorka Katarína Holetzová. Základem pro zrod nové slovenské detektivky byly medializované informace o tajné výchově dětských špionů v bývalém Československu. Téma rezonovala ve vícero zemích východní Evropy. Zneužívání dětí k plnění úkolů tajných služeb se potvrdilo například v Rumunsku.
Smečka je druhým případem detektive René Juhásze, který byl hlavní postavou i autorčina debutu Smrt prokletých. V úvodním příběhu detektivní série je čtenář svědkem mysteriózní zápletky se záhadnými vraždami v tajemném prostředí Česko-slovenského pohraničí. Vesnice Terovce je ztracená na konci světa a vraždy naznačují, že pachatelem musí být šílenec ...

foto-Lubica-Martincova2.jpg

Katarína Holetzová je velkou fanynkou literatury všech žánrů, nejblíže má právě ke klasické detektivce z pera Agathy Christie. Inspirací při psaní vlastních detektivních příběhů je hlavně prostředí hor a venkova. Katarína Holetzová působí i jak literární a hudební publicistka. V minulosti psala pro několik slovenských magazínů a deníků. Přednáší na vysoké škole a volný čas poměrně nespravedlivě rozděluje mezi psaní knih a čas strávený se svým špatným psem a dobrým manželem. Ve slovenštině aktuálně vychází její třetí kniha, psychologický thriller „Zpráva od mrtvého chlapce“.

Napsali o Kateřine Holetzové:

„Výrazný detektiv, na kterého nezapomenete.“ 
Dado Nagy, Slovenský rozhlas

„Máme co do činění - eufemisticky podáno- s princeznou slovenské krimi!“ 
Diana Mašlejová, deník Pravda

„Tento krimi thriller stojí za to, tak to zkuste!“ 
Iva Lutonská, www.kultura21.cz

Kdo se může těšit z nové knihy?

  • marianaant
  • studentkaVos

GRATULUJEME!

Reklama