Před použitím pracího prostředku je nutné vědět, jaký typ prádla budeme prát a do jaké míry je prádlo zašpiněné. Pro správný začátek praní je potřebné i správné roztřídění. Prádlo se zpravidla třídí na bílé, barevné a černé resp. tmavé prádlo. Zároveň nezapomínejte na speciální materiály jako je např. funkční sportovní oblečení nebo vlna, které se perou úplně samostatně.

Balíček přípravků značky Persil od společnosti Henkel v hodnotě cca 500 Kč získá 5 z vás! GRATULUJEME.

  • kozarela
  • Billikova.Marie
  • Gomby54
  • matouskova.k
  • Kašparka

Rozdělení pracích prostředků podle materiálů a barev prádla
Na běžné prádlo vyrobené z často používaných materiálů, jako je bavlna nebo směsové tkaniny z kombinace bavlny a syntetiky, jsou určeny univerzální prací prostředky. Kvalitní značkové univerzální prací prostředky obsahují kromě základních složek, jako jsou např. tenzidy (odstraňují hlavně mastné skvrny), změkčovače vody a alkalické přísady i nadstandardní složky, např. enzymy (odstraňují zejména zbytky jídel). Univerzální prací prostředky jsou vhodné zejména na praní středně až silně znečištěného prádla. Existují dva základní druhy univerzálních pracích prostředků: univerzální prací prostředky na bílé a stálobarevné prádlo (tzv. regular) a univerzální prací prostředky s označením „Color“, které jsou určené na barevné prádlo.
per1.jpg

Gely versus prací prášky
Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na tekuté prací prostředky, sypké prací prostředky a na předdávkované prací prostředky (např. gelové disky nebo kapsle). Zatímco práškové prací prostředky představují tradiční způsob praní a jsou vhodné zejména pro bíle a stálobarevné prádlo, tekuté prací prostředky jsou vhodné hlavně pro barevné prádlo. V současné době jsou novým trendem tzv. předdávkované varianty, se kterými, jak již označení napovídá, neřešíte otázku dávkování.

Produktové tipy pro vás:
Prací prostředek Persil Odor Neutralization v prvním kroku oblečení důkladně čistí i od těch nejhlubších nečistot a zaschlých skvrn, a to díky technologii hloubkového čištění se speciální směsí enzymů. Ve druhém kroku působí technologie Odor Neutralization, která neutralizuje nežádoucí pachy, a dokonce předchází jejich vzniku. Jak je to možné? Tato společností Henkel patentovaná technologie pronikne hluboko do vláken oblečení, kde dokáže neutralizovat nepříjemný zápach, a dokonce umí vytvořit ochrannou bariéru, která brání usazování nepříjemných pachových molekul. Na rozdíl od běžný pracích prostředků tak Persil Odor Neutralization zápach pouze nepřekrývá, ale eliminuje jej až na úrovni vláken a vaše oblíbené oblečení tak zahalí dlouhodobou, svěží a ničím nerušenou atraktivní vůní. Tento benefit oceníte především v péči o textilie směsné a vyrobené ze syntetických vláken, které jsou pro svou strukturu citlivější na zápach.

S Inovativními čtyřkomorovými disky Persil Discs 4v1 Freshness by Silan nejenže nemusíte složitě dávkovat, ale vaše oblečení bude dokonale vyčištěno od zaschlých skvrn a fleků, bude zachována jeho původní struktura a zároveň nově bude provoněno tolik oblíbenou vůni aviváže Silan. A to i přesto, že Persil Discs 4v1 Freshness by Silan žádnou aviváž neobsahují. Skvělé řešení pro ty, co používají sušičku prádla, a přesto chtějí svému prádlu dodat svěží vůni této oblíbené aviváže.
per2.jpgJak správně dávkovat
Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí nebo disků stačí vložit požadovaný počet pod prádlo do bubnu pračky.

Jak plnit pračku a volit teplotu praní
Nákup pracího prostředku máme za sebou a přichází otázka samotného praní. Co se týká plnění pračky, tu vždy plníme tak, aby mezi volně vloženým suchým prádlem a bubnem byla mezera na šířku dlaně.
Vývoj v oblasti výroby značkových pracích prostředků a také značkových praček je velmi rychlý. Díky jejich vysokému účinku i kvalitě se teploty praní postupem času snížily. Předpírka se v dnešní době již téměř nepoužívá a ideální teploty praní se nyní pohybují v rozmezí od 40 °C do 60 °C, přičemž vždy je nutné brát ohled na doporučení výrobce textilie, které je u značkového zboží uvedeno na visačce.

Reklama