Máte nějaký talisman? Třeba slona se zvednutým chobotem? Věřit na magii je dnes moderní, ale jsme přece racionálně uvažující lidé... Věříte na magii i vy? Co si myslí o magii Míša Kuklová?

Co děláte, když chcete utéct z přetechnizovaného moderního světa? Nebo vám nepřijde tak hrozný? Existují v něm nevysvětlitelné a magické věci?

Každý si hledá svojí cestu a každý byl alespoň jednou v životě postaven před otázku, zda věřit či nevěřit na magii. Magie byla léta upozaďována, i když její projevy prosakovaly i za minulého režimu – vždyť co jiného jsou horoskopy než určitý druh magie čísel a postavení hvězd. Co jiného jsou amuletky a talismánky pro štěstí než magické artefakty. Rozkvět, který magie zažila v rudolfínském období, už u nás těžko nastane, přesto víra v nadpřirozeno a potažmo i v magii provází lidstvo od počátku věků a nevymizela v nějaké formě vlastně nikdy. Vždyť i křesťanské mystérium skrývá tajné kabalistické vědění, a už i víra v Boha a duchy je trochu za hranicí normálu.

Když padli komunisté, znovu se do našich vod vlil proud dávno zapomenutého mysticismu. Jaká je situace dnes? Zeptali jsme se na váš názor...

Martina Dostálová

Máte nějaký talisman?
Ne, vůbec.

Takže nevěříte na magii?
Na magii věřím, ale ne na talismany, spíš třeba na hvězdy.

Necháváte si dělat horoskop?
Nenechávám si ho dělat, ale čtu si knížky a tak...

Měla jste nějaký magický zážitek?
Možná ano, taková nějaká náhoda, která třeba ani nebyla náhoda.

Popíšete mi to?
Ne, to je soukromé.

Petra Večeřová

Máte nějaký talisman?
Samozřejmě, já sbírám talismany. Jsem totiž strašně pověrčivá – věřím úplně na všechno.

A pomohl vám někdy některý?
Jasně, myslím si, že když tomu člověk věří, tak mu pomůže především ta víra. Ale také si myslím, že pokud není talisman věnovaný s dobrým úmyslem, tak vůbec pomáhat nemusí, spíš naopak.

Takže věříte i na magii?
Ano, věřím. Myslím, že svět není jen o tom, co si můžeme ověřit pěti smysly. To by byla nuda.

Měla jste nějaký magický zážitek?
Na chmelu jsme vyvolávali duchy a kamarádku odvezli do nemocnice, protože dostala šok. Když jsme říkali takovou tu větu: „Duchu, duchu, zjev se ble... ble... ble...“ tak praskla žárovka v lampě a z kohoutku začala stříkat voda, aniž by byl otevřený – instalatér to spravoval až do rána.

Znáte někoho, kdo umí čarovat?
Znám, spoustu lidí.

Alexandra Dufková

Máte nějaký talisman?
Nemám.

Takže ani na magii nevěříte?
Nevěřím

Ani se vám nikdy nic magického nestalo?
Ne, vůbec.


Markéta Novotná

Máte nějaký talisman?
Ne, bohužel nemám.

A věříte na magii?
Asi trošku ano, ale talisman nemám.

Měla jste nějaký magický zážitek? 
Magický zážitek se mi nestal, ale věřím, že něco takového existuje. Nic se mi ale zatím nestalo, takže si to spíš jenom tak myslím.

Chtěla byste něco magického prožít?
To ani nemusím, to není nutné.

Takže se magie bojíte?
To zase ne, já nad tím moc nepřemýšlím.

Věří na magii slavní?

Yvetta Hlaváčová

Magie funguje, ale každý, kdo ji zneužije, tvrdě zaplatí. 

 

Míša Kuklová

To nemůžu tak jednoznačně říct, ale spíš ne.

Lejla Abbasová

Osobně na magii nevěřím, ale vím, proč na ni v Africe věří.

Přečtěte si o magii na Ženě-in!

Voodoo není jen zlo
Mnoho lidí si myslí, že celým kouzlem voodoo je rituál s panenkou. To by byla ale veliká nuda. Voodoo sice umí v ojedinělých případech zabít, ale hlavně vyléčit či pomoci.

Proč vzplanou čarodějnice
Většina z nás se těší na poslední dubnový večer, kdy se sejdeme u ohně s přáteli, opečeme buřty a spálí se hadrová figurína čarodějnice. Málokdo už ale ví, jaké mají „Čarodějnice“ historické kořeny.

Pověry: Je 13 našťastná?
Víte, že srdce z netopýra je báječným amuletem pro hazardní hráče? Myslíte, že třináctka je nešťastné číslo? A proč se nemá šlapat na hranaté kanály?                                          
Nilský kříž – dá se jím i zabít
Nilský kříž, nebo také Anch (Ankh), nosí dnes na krku kde kdo. A při tom je to jeden z nejsilnějších zářičů, který může v některých případech více ublížit než pomoci.                                          
Síla egyptské magie
Egypt je pokládán za kolébku magie, Kniha mrtvých je jedním z nejpozoruhodnějších děl na světě. Egyptské amulety jsou jedněmi z nejsilnějších zářičů...
Úplňkové čarování:
Přivolejte si lásku!
Za úplňku se odpradávna ponejvíce čarovalo na lásku. Na četná přání uvádíme rituál s předstihem, aby byl čas se připravit. Úplněk nastane přesně za týden.

Věříte na magii? A na jakou? Máte nějaký talisman? A pomohl vám někdy? Máte nějaký magický zážitek? Znáte někoho, kdo umí čarovat?

Reklama