Každý se na vědu jménem astrologie díváme jinak.

Její výklad se řídí postavením hvězd v momentě našeho narození a je jen na nás, zda prognózám vyřčeným na tomto základě věříme či nikoliv.

Jak se v astrologii orientovat, kdo se právě k nám hodí coby životní partner a jak to, že jsou mnohdy lidé narození ve stejném znamení jako my odlišní, se dozvíte z výpovědi astroložky I. Tiché:

 

Čím se vyznačují jednotlivé skupiny rozdělení podle živlů?

 

12 znamení zvěrokruhu je rozděleno podle živlů do 4 skupin.

 

  • Do znamení ohně patří Beran, Lev, Střelec
  • tito lidé jsou energičtí, vznětliví, nadšení. Jsou to dobrodruzi a vůdčí osobnosti. K záporným vlastnostem patří ukvapenost, netrpělivost, umíněnost.

 

  • Ve znamení země najdeme Býky, Panny, Kozorohy
  • lidé země stojí pevně na zemi. Jsou praktičtí, uznávají tradice, jsou opatrní a spolehliví. Na druhé straně umějí být konzervativní, nepružní a mívají menší fantazii.

 

  • Ve znamení vzduchu jdou Blíženci, Váhy, Vodnáři
  • tito lidé jsou komunikativní jedinci, svobodomyslní a společenští. Mezi jejich negativní vlastnosti patří lehkomyslnost a nedůslednost.

 

  • Posledním živlem je voda, kam spadá Rak, Štír, Ryby
  • osoby patřící do této skupiny jsou citlivé, vnímavé a mají velkou fantazii. Právě z tohoto důvodu se mohou stát ovlivnitelnými, závislými a nerealistickými.

 

 

Která znamení se k sobě z hlediska partnerského horoskopu hodí?

 

Z hlediska tradice se k sobě hodí partneři stejného živlu, například Ryba a Štír, nebo Býk a Kozoroh. Avšak z hlediska astrologického a hlavně psychologického je zde nutná shoda duševní, citová a sexuální. Vůbec nejdůležitější je schopnost komunikovat a „snést se 24 hodin denně“.

Jasné a fungující pravidlo, které by vyplývalo pouze ze znamení, tedy není. Právě proto astrologové vypracovávají horoskopy partnerské. Zde neporovnávají pouze postavení Slunce (naše ego), ale hlavně postavení Měsíce a Venuše (cítění, láska), dále postavení Marsu (sexuální přitažlivost) a planety Merkur (vzájemná komunikace).

 

 

Jak je možné, že i lidé narození ve stejném znamení, neřkuli den, jsou odlišní?

 

Každý člověk je originál neboli neopakovatelná individualita.

Z hlediska astrologického můžeme tento fakt vysvětlit na případech, kde dvě osoby narozené ve stejný den mají pramálo společného. A to z důvodu, že každá z nich má jinou hodinu a místo narození. Z těchto dvou hodnot se totiž vypočítává tzv. ascendent. Tento je jedním z nejdůležitějších znaků v horoskopu, je to totiž naše „druhé“ výchozí znamení.

Právě to ovlivňuje náš vzhled, fyzickou stránku a chování, kterým působíme na okolí a okolí nás také tak vnímá. Vnímá nás často znamením ascendentu.

Další důležitý znak je postavení Měsíce v našem horoskopu, který ovlivňuje naše cítění a vnímání. Měsíc oběhne zvěrokruh za 28 a půl dne, a tím pádem u lidí narozených třeba i půl hodiny po sobě ve stejný den a stejný rok mohou být podstatné odlišnosti ve vnímání i cítění. Právě z tohoto důvodu mohou například dvojčata narozená půl hodiny po sobě být zcela jiná.

 

 

Za odbornou pomoc s vypracováním článku astroložce I. Tiché poděkovala

Reklama