Jak to tady tak čtu, tak se snažím tak nějak vcítit a pochopit lidi, kteří jsou věřící - ať už v Boha nebo v Jehovu... já sama věřící jako taková nejsem, pouze věřím, že něco nad náma nebo pod náma je. Napadá mě jen jediná myšlenka, že na začátku těchto náboženství nebo sekt byl prostě jeden silný člověk, něco jako Hitler, a ten dokázal lidem říct svůj názor tak, že ostatní slepě šli v jeho stopách... já sama ovlivnitelná příliš nejsem, možná proto nejsem věřící, já nevím, ale nikoho z nich neodsuzuji, pokud mi opravdu svou víru nevnucují, a jehovisti bohužel takoví jsou a budou... má například křesťanství nutkání cpát se lidem do bytů a rozdávat bible? No nemá, a muslimové? A tak bych mohla pokračovat... ale nebudu.

Nedávno jsem šla po ulici a zastavil mě nějakej chlapík, že prej jestli jsem místní, tak jsem myslela, že se mě chce na něco zeptat, no odpověděla jsem, že ano, a on spustil s nějakou knihou v ruce, vyptával se mě, jestli jsem ji četla, tak jsem odpověděla, že ano - byl to chlápek, co prodával nějaký knihy o indických náboženstvích, a opravdu jsem ji shodou okolností četla.

Povídali jsme si chvilku a strašně příjemně na mě působil, tak nějak mi předal svoji pozitivní náladičku, která na mě osobně působila velice upřímně, ale stejně jsem si od něj nic nekoupila (nenosím sebou peníze, když jdu do práce a z práce - znám se :) no ale to je jen tak mimochodem), přesto jsem si doma sedla a přmýšlela o něm, o jehovistech, a došla jsem k závěru, že když vidím jehovisty, jak stojej u restaurací a různě po městě a usmívají se, asi jako americké herečky na fotkách, tak je to strašně falešné, až vlezlé a odporné....

S nimi bych se na ulici nikdy nezastavila a domů bych je nikdy nepustila, mimochodem otravovali nás doma několikrát, tak jsme se naštvali a řekli jim, jestli ještě někdy příjdou, tak na ně pustím psa... a je klid :) No mám dojem, že oni si za svou pověst mohou sami! Kdyby opravdu nebyli tak pitomí a neotravovali lidi přímo doma nebo na ulici a zvolili nějakou mírnější alternativu a jinou psychologii, tak by získali asi více svěřenců slepě jdoucími a peníze dávajícími.... Četla jsem článek o 2 mladých dívkách, které se přidaly k jehovistům, bylo jim kolem 25 let, obě na celý měsíc měli okolo 2 500,- na nájem a na jídlo + ostatní potřeby... s tím se nedá vyjít, ani kdyby chtěly. Prostě bez pomoci rodičů by asi zemřely hlady.

Tak nechápu, k čemu je jim víra, která je nenechá žít, bere jim možnosti, bere jim cíle a jen přidělává starosti... tohle nechápu a nikdy nepochopím! A co děti, jsou ochuzeny o Vánoce, o Velikonoce atd., jak se asi musí cítit, když se jim ve škole nebo ve školce děti smějí, že ony dárky nemají, že nemají cukroví atd. Děti umějí být kruté a věřila bych, že v tomto případě kruté budou a jsou... Je to šílenství, nad kterým zůstává rozum stát! V našem městě se jim asi daří, nedávno si tu postavili nějakej ten svůj chrám, nebo co, a vypadá pěkně draze, slyšela jsem, že tam snad bydlí jen ten jejich vedoucí nebo jak ho nazvat a ostatní prostě solej prachy na jeho luxus... no stojí jim tohle za to? Proč tohle dělají? Z pohledu toho vedoucího je to bezvadná víra, ale pouze z jeho pohledu... taky chci, aby mi nějací blbci zaplatili barák a pak ke mně občas zašli na kafe....

Díky za hezký příspěvek a zajímavou úvahu. Čtenářka se bohužel zapomněla podepsat...

Reklama