Máme tu další příspěvek, tentokrát je to zase opačný pohled na talismany. Čtenářka Slunečnice si myslí, že je jedno, co nakonec pomůže, hlavně že tomu věříme.

Taky bych ho nedala pryč, milá Slunečnice. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Kdoví, co je mezi nebem a Zemí... Nikdo nemůže dokázat, že tam neexistuje nějaké tajemno, nadpřirozeno...

Já osobně si myslím, že víra v cokoliv je užitečná. Jasně, to se netýká tzv. léčitelů, kteří pomocí virgulí „léčí“ rakovinu, tohle bych zakázala. Ale když nám k duševní pohodě a rovnováze pomůže např. talisman nebo to, že věříme v něco víc, proč ne? Každý člověk je jiný a každému pomáhá něco jiného.

Já bych třeba nikdy nejela autem bez takového toho voňavého čtyřlístku, který se pověsí do auta. Mám ho už hodně let, je na něm napsáno Pro štěstí a jméno mé dcery, samozřejmě už vůbec nevoní, takže neplní svůj účel. Ale... od té doby, co ho mám, jsem nebourala, nestala se mi žádná ošklivá příhoda na silnici ani nic podobného. Věřím, že kdybych ho dala pryč, něco se stane... Je to možná pošetilost, ale tak to mám. Co kdyby?

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jako vždy jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je TALISMAN. Předem děkuju!

sver

Reklama