Začalo to úplně nevinně“, vzpomíná na nepříjemný a vleklý konflikt se svou letitou kamarádkou třicetiletá Markéta. Prý tak jednou seděly u vína a když probraly partnery a takové ty klasické drby o společných známých, přišla řeč na peníze. Markétina kamarádka Karolína byla zrovna bez práce a přemýšlela, jak svou finanční situaci vyřešit a nemuset někam složitě dojíždět z jejich rodného malého města. A tak se ženy domluvily, že si dočasně vypomohou.

Karolína začala docházet do mého malého obchodu se zdravou výživou a dvakrát v týdnu jsem tak měla volno a mohla se věnovat více malé dceři,vysvětluje model, který vymyslely a ze začátku vypadal celkem ideálně Markéta. Jenže situace nebyla po pár měsících zdaleka tak růžová, jak se zdálo.

Markéta neměla dost peněz, aby mohla další pracovní sílu platit, a sama přitom nestrádala. VěTržby takového obchůdku na maloměstě opravdu pokrývaly akorát tak skromný rozpočet, se kterým Markéta disponovala. Navíc Karolína byla náročnější a náročnější. Zakrátko se začala chovat, jako kdyby ji obchod patřil.

Nakonec jsme se ale snad v relativně dobrém rozešly s tím, že Karolína přece jen vezme nějakou práci v nedalekém větším městě jako prodavačka, po kterých je tam celkem poptávka. Ale nestalo se tak,“ popisuje stav událostí Markéta a dodává, že byla velmi překvapena, když zjistila, že její nejlepší kamarádka, kterou zaučila a pomohla jí v těžké době, otevírá v jejich malém městečku konkurenční obchod.

Musela jsem se to dozvědět od cizích, neměla ani tolik slušnosti, aby mě na to aspoň upozornila,“ posteskne si Markéta a přiznává, že od otevření nového obchodu je na tom hůře a hůře. „Staly se z nás doslova rivalky a bojujeme o každou duši. Nepřála bych to nikomu zažít. Vím, že se to může stát každému, je snadné okopírovat obchodní model, ale když vám to udělá kamarádka, tak to zamrzí a snad ani nejde odpustit,“ uzavírá své vyprávění mladá žena.

Přečtěte si také: 

Reklama