V něco věřím, asi tak, jak tu bylo řečeno. Věřím v karmu, vícero životů, možná v jiné dimenze, v čas, který po smrti strávíme odpočinkem a řešením, jaký život si vybrat dál, abychom byli lepší a lepší... a také věřím v Boží mlýny, či jak tomu říkat. U mě to funguje na stoprocent celý život. Něco zpackám, vzápětí dostanu od života facku. Zatím je to fajn, vím, za co facky chodí...

Kdysi proběhla médii zpráva, že nějací vědci zjistili, že prý lidé věřící jsou méně inteligentní. Proč? Protože věří, protože mají k životu berličku, která jim velí chodit do sboru, modlit se, modlit se jeden za druhého, žít podle církevních rituálů, prostě se svým způsobem vzdát odpovědnosti za svůj život a předat ho jiným. Sousedům, knězům, jiným duchovním, kolegům ze sboru, motlitbám... to prý nesvědčí o inteligenci, o níž naopak svědčí, když svůj život formujete sami.

Tenkrát o tom proběhla velká a ostrá diskuze... Asi prý výplod chorých mozků tvrdě nevěřících...!!!

Co si o tom myslíte? Přemýšlela jsem nad tím poměrně nedávno, když jsem si přečetla knihu, kterou bych ve své knihovničce nečekala. Harmonie v manželství, byl její název a byla "křesťanská", horovala za panenství, věrnost a manželskou lásku. Způsobem, který mi vzal dech, zalitovala jsem, že svatební noc nebyla ta první, ocenila jsem cenu manželské lásky, pochopila smysl sborových setkání a motliteb. Autor to vše popsal tak citlivě a krásně, že i mé "nekřesťanské srdce" změklo a dychtilo po dalším pohlazení duše.

My asi potřebujeme víru. Je to věc z podstaty člověka - chceme být sdíleni, chceme být milováni - kýmkoliv - manželem, dětmi, bohem...chceme někam patřit. Zalitovala jsem, že mne  nikdo nevedl podobným stylem a že tedy  možná podle těch vědců patřím k těm "inteligentnějším",ale že se také dost často se svým životem potácím někde, ani nevím kde. Nemám ty mantinely.

Víra je podobná jako výchova dítěte.... Neustále vás někde drží, v morálních a osobních hranicích.

Chtěla bych asi být méně inteligentní a nechat se někdy vést - jen pro tu pohodlnost, pro tu vnitřní jistotu, že vím, kam patřím.

Protože já to takhle nevím...

Víra je dobrá věc, vím dnes... jen nesmí poškozovat ostatní, viz fanatické větve vír jakýchkoliv...

RenataP

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnes si celý den budeme povídat o tom, v co věříte. Své názory, příběhy, postřehy či vlastní zkušenosti, které můžete doplnit i fotkou, posílejte na e-mail, který už dobře znáte

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější už tradičně čeká odměna.

Reklama