Tematických článků vztahujících se k dnešnímu pátku 13. se napsalo už mnoho Co nového pořád vymýšlet? A je vůbec důvod? Je tento den něčím výjimečný? Věří všichni, že je nešťastný? Zeptali jsme se několika známých osobností.

Položili jsme jim jednoduchou otázku, zda věří pověrám, že pátek 13. je nešťastný?

Tereza Kostková, herečka

terezka

Ne, nemám tento den spojený s neštěstím, spíš to beru jako takovou lidovou slovesnost, lidový kolorit, který k tomuto dnu patří. Tak dej Bůh, abych to nezakřikla. :)

Varhan Orchestrovič Bauer, hudební skladatel a dirigent  

varhan

Určitě ne, řekl bych, že řada lidí už ani dnes neví, proč by měl být pátek 13. nešťastný den, že to má souvislost s krachem americké burzy v třicátých letech. To byl opravdu černý pátek. Ale nějaká strašidla, duchové, neštěstí, to určitě ne.

Pavel Novotný, šéfredaktor Spy

pavel

Na nešťastné pátky 13. může věřit jenom naprostý idiot. Každému rozumně uvažujícímu člověku je jasné, že čísla nic neovlivní. Nám se třeba právě 13. narodila dcera. Na numerologii jako takovou vůbec nevěřím, na žádná šťastná nebo nešťastná čísla nevěřím.

Stanislav Zindulka, herec

standa

Ále nevěřím, já to beru spíš už jako takový lidový folklor. Dokonce jsem měl spíš v pátek 13. už několikrát štěstí.

Iva Hüttnerová, malířka

iva

Nejsem pověrčivá, naopak, číslo 13 považuji za šťastné a je jedno, jestli je pátek, nebo svátek. V číslech to není.

Michaela Dolinová, herečka a moderátorka

misa

Ne, nejsem pověrčivá, vždycky mě spíš překvapí, jak se ty dny v roce takhle sejdou a prolnou. Vlastně by se dalo říct, že ten den pokládám za šťastný a veselý, protože jak jste ovlivněna tím okolím a očekáváním, že se něco špatného stane, tak jste šťastná, že se nakonec nic zlého nepřihodilo, a o to je ten den veselejší.

Tak ať máte veselý nejen pátek 13., ale i celý následující víkend!
redakce

foto: archiv Žena-in

Reklama