Aneta (31): U Ježíška doma bylo plno

Naše čtyřletá Alenka si hrála na princeznu. Když ale tahala ze skříně staré záclony, které jí měly posloužit jako závoj, vypadla z nich panenka. Přesně ta, o niž si psala Ježíškovi. S vykulenýma očima nám ji přinesla do obýváku a chtěla vysvětlení. Napadlo mě říct, že Ježíšek už měl plný dům dárků pro všechny děti na světě, a její panenka už se mu tam nevešla. Proto mě požádal, ať ji zatím schovám u nás ve skříni, a on ji o Štědrém dnu přijde zabalit a dát pod stromeček.

Dana (43): Spletl si datum

Vánoční stromeček zdobíme den předem v naší ložnici a 24. večer ho je přeneseme do dětského pokojíčku. U nás totiž Ježíšek nosí i ten, společně s dárky. Sázíme na to, že kluci (3 a 6 let) do naší ložnice příliš nechodí. Přesto ji ale raději ještě zamykáme. Jenže to ráno o Štědrém dnu si tam šel manžel pro oblečení a ve spěchu zapomněl klíč v zámku. Naši dva pacholci, jako by to tušili, vpadli dovnitř. Jak uviděli ozdobený stromeček a u něj plno dárků, křičeli jak pominutí. Jak je možné, že dárky tu už jsou, když Ježíšek ještě nechodil? Manžel si pohotově vymyslel, že toho na něj už asi bylo moc, a spletl si datum. Nebo prostě jen začal dřív, aby to všechno do večera stihl. Kluci pokývali hlavou a slíbili, že my ale rozbalování neuspěcháme, a necháme ho až po večeři.

Žaneta (32): Pomáhali jsme jen balit

Dcera našla na půdě dárky a hned nás podezírala, že jí celou dobu lžeme. To všechno nenosí Ježíšek, ale my! Pomohlo až jednoduché vysvětlení – Ježíšek má strašně moc práce, a tak tu dárky nechal s prosbou, abychom mu je s tatínkem pomohli zabalit. Bylo ale třeba několikrát přísahat na holý pupík.

Kateřina (29): Radost dělá Ježíšek i rodiče

Osmiletý syn psal Ježíškovi o robota, kterého ale bohužel týden před Vánoci našel v prádelníku. Bylo mi už hloupé tlačit takhle velkému klukovi do hlavy nějaké pohádky, a tak jsem přiznala barvu. Ale jen napůl. Některé dárky skutečně kupují rodiče. Ale jen proto, aby udělali svým dětem radost, protože Ježíšek skutečně nemůže přinést úplně všechno, co si přejí.

Libuše (56): Šlo o pouhou dekoraci

Děti před lety vyštrachaly úhledně zabalené vánoční dárky a hned je chtěly rozbalovat. Asi je tehdy ani nenapadlo, že by nemusely být od Ježíška. To jsem samozřejmě zatrhla s tím, že to vůbec nejsou dárky pro ně. Namluvila jsem ji, že jde o dekoraci pod vánoční stromeček u nás ve firmě. Bylo znát, že o tom pochybují, ale nakonec jim nezbylo, než se s mou odpovědí smířit. A mně zase nezbylo, než všechny dárky rozbalit a znovu zabalit – jen do jiného papíru.

Čtěte také: