Čtenářka Verča27 nám popsala pěkně chronologicky všechny své cestovní choroby a jednu, které se vyhla.

Pro potěchu nebohého redaktora a možná i čtenářek zasílám i já svůj příspěvek na téma zdraví a cestování. Jelikož ráda cestuji, tak bych klidně mohla svými zážitky  i přeplnit mailovou schránku. Vezmu to proto raději stručně.
1. Z dětského tábora jsem si přivezla plané neštovice. Bylo to krajně otravné. Prázdniny, horko, bráchové se cpali nanuky na koupáku a já ležela v posteli a mazala se tekutým pudrem.
2. Maďarsko : U Balatonu jsem se ukázkově spálila na slunci.
3. Chorvatsko: tak tam jsem chytla nějakou divnou virózu. Nějak divně mě škrábalo v krku, byla jsem unavená, ale kupodivu to po dvou dnech přešlo.
4. Jižní Itálie : to už bylo horší. Zase jsem chytla jakousi divnou chorobu. Původce jsem nazvala Italia virus. Příznaky zahrnovaly horečku a hroznou slabost. Týden jsem nevylezla z pokoje. Kamarádi mi nosili pečivo a čerstvé ovoce a po zaklepání mi to strkali škvírou ve dveřích. Dál nešel nikdo.
5. Řecko jsem přežila ve zdraví. Sice jsem se málem utopila, ale ta vlna mě naštěstí strhla jen na štěrkové dno a větší kámen tam zrovna nebyl. Takže jsem v poklidu strávila zbytek pobytu u hotelového bazénu.
6. Bulharsko. Tak odtamtud jsem si přivezla bronchitidu. Měla jsem ji poprvé v životě a uvažovala jsem, jestli se udusím, hned, nebo až doma. Hlavně, že jsem v obavě před střevní nákazou celý pobyt odmítala úžasné bulharské zmrzliny.
7. Turecko. Tam jsem se skoro celý pobyt striktně vyhýbala rizikovým potravinám. Ke konci pobytu ostražitost pominula a mě dva dny před odjezdem postihla „Aláhova kletba. „ Naštěstí se to dalo vydržet a všechny potíže zázrakem vymizely, když jsem si doma dala pořádnou česnečku.
8. Severní Německo. Odtamtud jsem letos naštěstí odjela týden před vypuknutím epidemie krvavých průjmů. A pak, že je  cestování na sever bezpečné!
Letos v létě se raději nikam nechystám, takže pokud bych byla náhodou pátá v pořadí, tak velmi uvítám mapu Šumavy, Českomoravské vysočiny, nebo průvodce po České republice. Jistě chápete proč. I kočky totiž mají prý jen devět životů.
Verča27

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Díky, Verčo27, již mám mail plný a budu mít co dělat vše vydat.  A páté místo vám uniklo o pověstný fousek kočky Mindy. Třeba to vyjde jindy… A k vašim zážitkům? Asi by  se na vás hodilo označení, které používám na svou drahou – nejste taky miss katastrofa? :)

Dnešní téma dne je úrazy a nemoci na dovolených

  • Pošlete nám fotku, jak jste trpěla…
  • Určitě máte hezkou historku, nebo zážitek z nemoci, nebo úrazu na dovolené…
  • Kam přijedete, dostanete průjem?
  • Chytá vás při cestování do neznáma migréna?
  • Trpíte zácpou a vydržíte to se stolicí zase zpět až domů?
  • Máte veselou historku z cestování s úrazem?
  • Zkazila vám nemoc dovolenou?
  • Díky úrazu na dovolené jste potkala prince na bílém koni?

Neduste to v sobě a podělte se s námi o své štěstí - neštěstí…

redakce@zena-in.cz

A co získá ta z vás, která mi pošle příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit? Průvodce, nebo mapu destinace, kterou si sama vybere.

Reklama