Další pěkný příspěvek k tématu pověry přišel také od čtenářky s nickem Verča27. A nelenila a našla nám i jednu pověrčivou písničku, kterou přikládá v závěru.  

Dobrý den,
dnešní den je pro pověry, jak stvořený, jak jinak - pátek 13. Pomalu začínám litovat, že jsem si na dnešek naplánovala tak nabitý program. Chtěla jsem se jít zeptat na místo, nakoupit a udělat pořádek v té tajemné zásuvce v kuchyni, kde nakonec skončí vše, co se jinam nehodí. No, ale pokud něco z toho neklapne, tak mám aspoň dobrou výmluvu. Všichni přece víme, že pátek 13. je nešťastný den.

To, že  v té naši končině je o práci nouze, v obchodě drahota a ten šuplík mi pije krev i ve čtvrtek 12. a neděli 14, nikdo nemusí vědět. Pověry jsou prý pozůstatek symbolického myšlení. Pro mě jsou ale součást našeho  dědictví po předcích. A jako takové je přece nemůžu  hodit za hlavu hlavu jak banánovou šlupku. Proto se snažím nerozbít zrcadlo, chytám se za knoflík, když potkám osobu oprávněnou k revizi komínů a  na zkoušky jsem chodila celou dobu studia v jednom šťastném kostýmku. Kupodivu mi nikdy nepřeběhla přes cestu černá kočka. Říkejte si, co chcete, všechny byly maximálně hodně, hodně tmavohnědé. Podkovu jsem nikdy nenašla, tady u nás moc koňů není...

Když padá hvězda, tak si pochopitelně něco přeji, ale ve městě díky světelnému smogu těch padajících hvězd moc neuvidíte. Civilizace asi pověrám moc nepřeje. I když na druhé straně- čtyřlístků jsem loni našla hodně a myslím, že za to může chemička za městem, která do vzduchu chrlí mutageny a karcinogeny... takže žádné štěstí. Na dřevo klepu, když je nějaké po ruce. Díky moderním materiálům je to někdy fuška najít něco, na co by se dalo zaklepat.

K šťastné sedmičce nemám žádný vyhraněný vztah. Zato mě příšerně štve „šťastná pětka“ - tedy ty nohaté krasavice, které se producírují na obrazovce v přestávkách hokejových utkání, a ničí mužům představu, jak vypadá normální žena, a nám ženským sebevědomí... No nic, pomalu se blíží čas, kdy bych si měla obléct svůj šťastný kostýmek (pokud se do něho vejdu) a vykročit pravou nohou vstříc dnešnímu dni. V duchu si asi budu broukat svou oblíbenou písničku Kanál. Je pro dnešní den jak stvořená.

Verča27

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

 

_____________________________

„Šťastná pětka“ – ničí nám ženským sebevědomí . To jste mě fakt pobavila :))
Tak si ho nenechte nikdy a nikým ničit, ani dnes v pátek 13tého. A díky za Kanál :)
Saša

Téma dnešního dne 13tého v pátek jsou: Pověry

 • Věříte na pověry?
 • Na jaké nejčastěji?
 • Napište, i pokud nevěříte. Důvod proč ne.
 • Praktikujete některé?
  př. černá kočka-vrátím se, padající hvězda-přeju si přání, vezmu podkovu, sáhnu na kominíka ad.
 • Zatrne ve vás při nějaké události spojené s pověrou?
  př. rozbité zrcadlo, vyřčená věc, kterou chcete vzít zpátky
 • Máte zkušenosti s realizovanou pověrou?
 • Nosíte amulety pro štěstí?
 • A co čtyřlístek, hledáte pro štěstí?
 • Jak se stavíte k dnešnímu dni? Pátku 13tého?
 • A na závěr ta nej… Věříte na Boží mlýny?
  melou pomalu, ale jistě?

Vše o pověrách pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Budu se moc těšit a jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem:
Kosmetickým zrcadlem Oriflame (které se snad nikdy nerozbije) a místo černé kočky posílám elegantní černou tužku od Bomtonu.

zr

Reklama