Jaká politička by byla čtenářka s nickem Verča27, to už se dočtete v jejím příspěvku. Já myslím, že dobrá.

Kdybych byla politička, byla bych jiná než oni... Nehrabala bych pod sebe peníze daňových poplatníků, ten královský plat by mi stačil. Nedosazovala bych do funkcí rodinu a kamarádíčky - všichni jsou úspěšní a spokojení v práci, kterou dělají. Nepaktovala bych se s lobisty, kriminálníky a jinou lidskou verbeží, ale naslouchala bych lidem, kteří něco znají a umějí. Dohlédla bych na to, aby veřejné zakázky nebyly předražené a špatně provedené - na instalatéra, který mi opravuje vodovod si taky dohlédnu, a tady bych na to měla dost lidí.

Nevymýšlela bych nesmyslné projekty- mám snad zdravý rozum. Nešpicovala, nepomlouvala a nekriminalizovala bych své kolegy - teď to taky nedělám. Trvala bych na tom, aby si každý nesl svůj díl odpovědnosti a šla bych příkladem. Nevyhazovala bych peníze nás všech oknem, ale šetřila bych na pravých místech - v tom má koneckonců zkušenost každá hospodyně. Netvářila bych se, že vím vím všechno a znám odpověď na každou otázku. Říkala bych, to co si opravdu myslím, a ne to co chtějí lidé slyšet. Snažila bych se dělat dobrou práci, ne kariéru.

Kdybych byla politička, byla bych horší než oni... jinak bych se totiž do politiky vůbec nedostala. Byla bych horší než oni... já totiž vím, že to co dělají, je dost často špatné.

Verča27

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Moc hezky jste to napsala. Hlavně ten závěr mě dostal. Je tak pravdivý, až mě z toho mrazí. Snad to některým politikům a političkám i přepošlu ))
Pěkný, slunečný den
Saša

Téma dne 24. dubna: Ženy v politice

  • Myslíte si, že ženy do politiky patří?
  • Můžete jmenovat alespoň jednu, která mužům vládne“?
  • Šla byste vy osobně do politiky?
  • O jaký typ žen podle vás jde?
  • Když už se tam dostanou, co by měly jako ženy prosadit?
  • Jsou ženy slabším článkem v politice než muži?
  • Jaký máte všeobecně názor na dnešní političky?
  • Kdybyste byla političkou, co byste jako první změnila?

Vše o ženách v politice pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dárkovým balíčkem vlasové kosmetikou Garnier

garnier

Reklama