Čtenářka s nickem Verča27 bude raději se svým žabáčkem na dně studny. A pokud se jim podaří vychovat pár pulců, bude ta nejšťastnější žába v celém okolí. Více v „žabím příspěvku“.

Dnešní ženy s draky bojují samy.

Jsme moderní ženy, své draky a saně zvládneme propíchnout samy. Poradíme si s rozbitou žárovkou, kapajícím kohoutkem. Rozbité auto nám spraví v servisu a uživit se vlastní prací nám nedělá problém. Přesto však v hloubi duše doufáme, že se jednou objeví ON. Nemusí jet na bílém koni, nemusí skolit dvanáctihlavou saň. Stačí, že tu pro nás bude. A my pro něho. Dnešní doba nepřeje pohádkám. Kdo vypadá jak princ je možná jen napomádovaný sobec. A žabák ve studni nemá na hlavě korunku a přesto je možná on tím, kdo se po jediném polibku promění v lásku na celý život. A tak v klidu nechám všechna princátka princeznám. Já raději budu se svým žabáčkem na dně studny. Pokud se nám podaří spolu vychovat pár pulců, budu určitě ta nejšťastnější žába v celém okolí. Rozhodně šťastnější, než osamělá královna v zámku s tisíci pokoji, se stájí plnou bílých koní a kdysi krásným princem, který mi každé ráno u snídaně předhazuje, jak pro mě kdysi zabil saň.
Verča27

pozn. text nebyl redakčně upraven

_________

Hezké, hezoučké, napsáno od srdce. I když dnešní doba nepřeje pohádkám, ta vaše „žabí pohádka“ se mi moc líbila. Děkuji, a ať vám pulečci neuplavou))

Saša

Téma dnešního dne 13. června

Existují princové na bílém koni? Dočkala jste se toho svého, nebo na něj teprve čekáte?

Téma princové (a králové) našich srdcí se týká jak těch, které už si svého prince našly, popřípadě i ztratily, tak i těch, které na svého „prince na bílém koni“ teprve čekají.  

Ve vztahu dvou lidí je důležitá láska, tolerance, ohleduplnost a úcta jednoho k druhému. Pokud k tomu připočteme i tu správnou jiskru, krásu, odvahu a chrabrost, máme tu prince jak vyšitého. Která by po něm netoužila… a některá se i dočkala.

Napište nám v tyto krásné, slunečné dny, zda se v dáli, zalitý sluncem - ten VÁŠ pravý princ objevil.  

 • Jaké vlastnosti by podle vás měl mít novodobý princ na bílém koni?  
 • Dočkala jste se Vy sama toho vysněného?
 • Pokud ano, splňoval vlastnosti, které jste si vysnila?
 • Zůstaly mu i do budoucna?
 • Proč právě ON?
 • Proč on ne?
 • Myslíte si, že se dnešní muži hodně liší od mužů, dejme tomu z doby Oldřicha Nového?
 • Je Váš muž gentleman?
 • Dokázal by za Vás „bojovat“ a ochránit Vás i vaši rodinu?
 • Čekáte teprve na toho správného?
 • Zklamal Vás už nějaký „zlý“ princ?

Opět mě napadá tisíce otázek, ale nechám prostor raději pro vás

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejhezčí pohádkový příběh odměníme: společenskou hrou Laškování a k tomu ještě dostanete nádavkem veselou knihu Jiřiny Tejkalové: Já a štrúdl.

darek

Zda se napřed pustit do pečení štrúdlu a pak do laškování, a nebo nejdříve zalaškovat a pak se pustit do štrúdlu, to už nechám na výherkyni ))

 

Reklama