Úvodním článkem jsem vyvolala chuť k napsání příspěvku u čtenářky s nickem Verahl. Jsem ráda, že napsala a vy si tak nyní můžete přečíst další doktorský příběh.

Dnešní téma je velice zajímavé, při přečtení úvodního článku jsem chvilku přemýšlela, jestli jsem to snad nepsala já :) Mé zkušenosti s obvoďáky?? Nejprv musím předeslat, že již od dětství trpím astmou, takže lékaře navštěvuji poměrně často (rozhodně častěji, než bych si přála).

První paní doktorka, ke které jsem musela nastoupit po návratu ze školy byla ten typ, kterému musíte do karty nadiktovat co vám je, jaké doporučujete léky a úplně nejlíp ošetřit se sama, něco složitějšího (např. přetrvávající kašel) bylo nad její síly, takže v momentě, kdy se mohl změnit lékař, okamžitě jsem „zbaběle“ utekla jinam :)

Druhá lékařka byla úžasný profesionál, ale k mé smůle i ostatních pacientů se nám provdala a odstěhovala do jiného města. Tak jsem začala chodit k lékaři, který bydlel o pár ulic dál, při první návštěvě jsem si pochvalovala, jak je pečlivý, když i prsa mi zkontroloval, údajně kvůli bulkám, jenže když mi je chtěl kontrolovat i při dalších návštěvách, tak jsem pochopila, že to není pečlivost, ale chuť si sáhnout na ženskou. Následoval úprk k paní doktorce, ke které chodím teď a snad tam hodně dlouho vydržím. Paní doktorka je přátelská, má vždycky zájem a čas si vyslechnout pacienta, snaží se poradit i tzv.babské recepty, které by mohly fungovat, ale na druhou stranu se nestydí přiznat, když už je jak říká s rozumem v koncích a pošle raději za odborníkem.

Na návštěvy k pacientům jezdí, už se mi stalo, že jsem měla horečky a dvoje léky nezabraly, nasadila mi další a za dva dny se přijela podívat, jestli je to už lepší. Navíc má i skvělou sestřičku, takže se nemusím bát, že když půjdu na injekci nebo odběr, že budu celá rozpíchaná, i když nalézt u mě žílu po stovkách infuzí je docela umění.

V čekárně – no, čekám, tedy pokud nejsem dušná, to mně bere sestřička přednostně, ale už jsem zvyklá, že u paní doktorky se čeká delší dobu, tak si beru knížku a nějak mi to čekání ani nevadí.  Teď už chodíme k paní doktorce i s dcerami, takže o nás ví spoustu věcí a nikdy nezapomene, když jde některá z nás, zeptat se i na zdraví ostatních.

Takže mé zkušenosti s obvoďáky? Dobré i špatné, stejně jako ve všech povoláních i tady se najdou dobří lékaři i tací, kteří by v rámci ochrany zdraví a života svých pacientů raději měli diplom vrátit. Nezbývá než si přát, aby ti špatní pokud možno neškodili a těch dobrých, aby bylo stále víc.

Verahl

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Nakonec jste tu správnou paní doktorku našla, to vám závidím. Já uvidím odpoledne, kdy jdu v pořadí už ke čtvrté. Jestli zase bude hledat bulku, tak asi uteču za tím vaším předchozím panem doktorem :) Přece jen chlap je chlap :))
Děkuji za příspěvek a ať se vám dobře žije a lépe dýchá.
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama