S mojí kamarádkou Marcelou jsme si udělaly krásný výlet do lesů na Blanensku. Marcela mi chtěla pomoci z mých chmurů po rozvodu, tak mě vytáhla provětrat si hlavu. Na zpáteční cestě  jsme se zastavily na kafíčko a něco malého k snědku , v malé venkovské hospůdce.

Tak jsme si to tedy plánovaly. Jenže bylo zavřeno.

Když ale sympatická žena, bydlící vedle hospůdky, viděla naše zklamání, pozvala nás k sobě domů. Právě dopekla koláče s domácím povidlím a neměla s kým si to kafe dát. Příjemně jsme si popovídaly a slíbily jí, že až pojedeme příště kolem, zase se zastavíme.

O pohostinné paní jsme se dozvěděly, že po rozvodu žije sama, je učitelka v důchodu, ale ještě občas zaskakuje za nemocné kolegyně. Miluje hudbu, kterou desítky let učila a od běžných problémů se odreagovává na své, poměrně velké zahradě. A jmenuje se Eva. Začaly jsme se s Evou pravidelně navštěvovat. Já jí vozila z jižní Moravy vínečko, ona zas své nové přátele hostila svými kuchařskými výtvory. A protože učila i jazyk český, tak jsem Evu požádala o kontrolu správnosti pravopisu v dopise právničce mého bývalého muže. Neměli jsme ještě vypořádaný majetek po rozvodu. A můj bývalý na mě ušil pěkný podraz. Situace se komplikovala a já napsala ‚lidský‘ vysvětlující dopis jeho právničce.

Evě se obsah i styl mého psaní moc líbil a navrhla mi, ať píši. Ať se, místo chmurů a depresí z rozvodu, pustím do psaní. Rozhodla jsem se to zkusit. Deprese jenom psaním sice nevyléčím, ale je mi líp. Evičce  jsem za to moc vděčná.

Právnička mi sice nepřímo sdělila, že v zákonech jsou mezery, kterých se dá využít a na mravní hledisko se nebere ohled.

 Přišla jsem o vše hmotné, ale našla něco cennějšího. Výbornou a chápající kamarádku Evu.

Zdraví vás věra11

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Moje spřízněná duše

Může to být kdokoliv. Sestra, matka, spolužačka, kamarádka, kterou jste náhodně potkala v kavárně, nebo i váš přítel. Napište nám o své spřízněné duši. O tom, jaký spolu máte vztah, jak jste ji potkala, jak dlouho se znáte. Pošlete své spřízněné duši vzkaz prostřednictvím Ženy-in.

Své příspěvky na téma spřízněná duše posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dnešního dne zveřejňovat. Z došlých e-mailů také vybereme jeden, jehož pisatelku odměníme balíčkem s vlasovou kosmetikou.

Reklama