První milý příspěvek k tématu přišel od vzorné tety Věry, která považuje svoji neteřinku Nelinku za to největší sluníčko na světě, které ji prozařuje její život bez dětí.

Milá redakce a tety a maminky
Příspěvky k tématu nepíšu, ale toto téma se mě moc líbí. Jsem totiž teta šestileté neteřinky Nelinky, která je moje sluníčko. Je mi 42 let a nemůžu mít vlastní děti. Moje sestra je o osm let mladší a má dvě děti. Šestiletou Nelinku a teď se jim narodil chlapeček Adámek.

Měla bych ji závidět, protože vlastní děti nemám, ale já ji to moc přeju, hlavně jsem šťastná za Nelinku, je to takové sluníčko, které mi prozařuje celý život. Už když byla malinká, tak jsem ji často hlídala, a teď když má sestra ještě Adámka, je vděčná za každou pomoc, protože Adámek ji dá opravdu zabrat a tak Nelinka je často u nás. Máme ji oba i manželem moc rádi. Příští letos jde poprvé do školy, byla u zápisu, prožívali jsme to, jako bychom byli její vlastní rodiče.

Ale nejsme zase taková teta, že bych ji sestře rvala násilím, to ne, bych si ani nedovolila. Samozřejmě na prvním místě je její tatínek a maminka, ale moc mě potěšilo, když mě Nelinka nedávno řekla: Teto já mám nejvíc ráda na světě maminku, tatínka, Adámka a tebe.
Vyhrkly mi slzy do očí, . Myslím, že bych byla dobrá máma, ale už jsem se smířila, že nebudu, tak se snažím být aspoň dobrá teta. Vždycky tu budu pro sestru i pro celou její rodinu .

Věra

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Milá Věrko, to je krásný e-mail. Nelinka i Adámek můžou být rádi, že mají takovou tetu. A vaše sestra zase takovou sestru.
Děkuji, že jste napsala a všechny pozdravujte.
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama