Bibione leží na severu Itálie, nedaleko velkého přístavu Terst. Ubytovat se tu můžete od nejdražších hotelů až po levné apartmány, které jsou cenově velmi výhodné. Většinou platíte jednotnou cenu za více lůžek, takže když jedete s dětmi nebo se známými, v pohodě se všichni ubytujete.


Pokud nebude chtít jen ležet na pláži, máte mnoho možností, kam se vydat na výlet. Můžete se vypravit do blízkých Benátek a obdivovat toto starobylé romantické město.
Pokud chcete udělat něco pro své tělo – jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích, v Bibione a jeho blízkosti najdete mnoho likometrů speciálně upravených tras. Také můžete hrát tenis, minigolf nebo se zapsat do školy vodního lyžování, plachtění a widsurfingu.
Na každém rohu najdete klasické italské pizzerie a když si tady něco dáte, dostanete takovou porci, že by se z ní najedli tři lidé. Pokud si budete sami vařit, potraviny jako těstoviny nebo zelenina a ovoce nejsou drahé.


Bibione je oblíbeným letním mořským střediskem pro české rodiny s dětmi, když půjdete po ulici nebo nakoupit, čaštinu uslyšíte docela často. Maminky s dětmi ocení to, že se pláž velmi pozvolna svažuje do moře a nečeká je hned u břehu hloubka. Pláže pokrývá příjemný jemný písek, žádné ostré kameny.


Cestovní kanceláře nabízejí nepřeberné množství zájezdů do Itálie a Bibione obvykle v nabídce nechybí. Když využijete nabídky zájezdů na poslední chvíli, může vás dovolená vyjít i s cestou na jednoho kolem tří tisíc korun. Nečekejte žádný luxus, ale pokud zrovna nemáte na rozhazování, za týden u moře to stojí.