Představa, že ženy chodí s venušinými kuličkami a co pár kroků nebo minut zažívají orgasmy, je skutečně úsměvnou. Těžko si představit reálnou ženu, která by o něco podobného stála. Venušiny kuličky, které mají jméno i Kegelovy kuličky, jsou užitečnou pomůckou pro ženské zdraví, ale i udržení sexuálního zdraví. Mají totiž schopnost posilovat pánevní dno. Tedy přesněji řečeno, bývají skvělou pomůckou pro správné cvičení vedoucí k posílení pánevního dna.

sexio.jpg

Problémy s povoleným pánevním dnem končí mnohdy nepříjemnou inkontinencí

Obvykle po těhotenství a po porodu se u žen objevují příznaky povoleného pánevního dna. Druhé období v životě ženy, kdy se tyto problémy objeví, je v menopauze, kdy bývají příčinou především hormonální změny. V obou případech se povolené svaly pánevního dna projevují zhoršením sexuálního života, ale mohou se dostavit i velice nepříjemné projevy inkontinence. Močové, někdy dokonce fekální.

První pomocí je posílení pánevního dna. K tomu existují speciální cviky. Užitečné je však též cvičení s venušinými kuličkami. Jeho postup je poměrně snadný. Začínáme s lehčími, které se v sobě stahy svalů v pánevní oblasti snažíme udržet co nejdéle. Pak pokračujeme třeba s těžšími. Alternativou je též jedna venušina kulička, kterou u pokročilejších cviků nahradí dvě.

Moderní venušiny kuličky pro zpestření partnerského sexu

I když se tedy venušiny kuličky ukázaly být, pokud jde o ženský orgasmus, poněkud nadhodnocovány, rozhodně to neznamená, že nejsou pro náš sexuální život užitečné a lákavé. Pomáhají k pestřejším sexuálním hrátkám. Bývají krásné, designové a užitečné. V našem nočním stolku by chybět rozhodně neměly. Venušina kulička je symbolem ženství. Krásné a kvalitní venušiny kuličky prodává nejdiskrétnější eshop ČR se zaměřením na erotické pomůcky – sexshop Sexio.cz.
 

Reklama