Ačkoli zatím ještě nejsou běžným sortimentem v lékárnách, jejich pozitivní vliv na ženské zdraví je nepopiratelný. A to nejen na to psychické, kterému prospívá sexuální uspokojení. Venušiny kuličky pomáhají bojovat proti oslabenému pánevnímu dnu, které vede ke vzniku stresové inkontinence. S tou se potýká až 60 procent žen. Přitom můžete tomuto problému předejít posilováním, například právě pomocí Venušiných kuliček. Stačí je zavést do vaginy, snažit se je tam udržet a průběžně je svírat svaly jako při Kegelových cvicích. K posilování svalstva přispívají i vibrace, které ho prokrvují.

kulicky3.jpg

„Venušiny kuličky jsou u nás stále více chápány jako erotická, než jako zdravotnická pomůcka. Ve vztahu k pánevnímu dnu je však jejich léčebný efekt nesporný a já osobně vnímám jejich přínos v sexuálním životě spíše jako vedlejší bonus nevyčíslitelné hodnoty, než jako hlavní účel,“ uvádí Mgr. Lucie Hasilová, fyzioterapeutka pánevního dna, která ženám pomáhá zorientovat se v nepřeberném sortimentu těchto pomůcek.

Jak Venušiny kuličky fungují?
Nejde jen o kuličky, které vidíte na první pohled. Uvnitř nich jsou schované další - menší, které se starají o vibrace. Čím jsou těžší, tím jsou vibrace silnější. Přitom nepotřebují žádnou baterii. Úplně k tomu stačí, aby se žena pohybovala. Tím získává vnitřní kulička pohybovou energii, kterou následně předává kuličce vnější.

Komu prospějí?

Tato na první pohled erotická pomůcka dokáže v některých lehčích případech inkontinenci dokonce vyléčit. Lékaři ovšem doporučují začít s procvičováním a zpevňováním pánevního dna ještě dávno předtím, než se problémy s udržením moči vyskytnou. Venušiny kuličky by ale měly používat také ženy po porodu, se sklony k obezitě, těžce fyzicky pracující, diabetičky nebo v přechodu, kdy klesá hladina estrogenů. Vedlejším účinkem tohoto posilování je pak schopnost intenzivněji prožívat milování. A to nejen ta vaše, ale i partnerova. Buďte si jistá, že si té změny všimne.

kulicky1.jpg

Jak vybrat ty správné?

Podle historiků ženy prokazatelně experimentovaly se zaváděním vaginálních kuliček už před zhruba 1 500 lety, a to v Číně. Jejich pomůcky se od těch nynějších diametrálně lišily, a to zejména v použitém materiálu. Slonovinu, dřevo či drahé kovy dnes nahradil nejčastěji plast, latex či silikon. K mání jsou ale také kovové či skleněné produkty. Jaké tedy vybrat? Záleží nejen na vašem vkusu, ale také na zdravotní stránce.

Tip: Zkušenosti českých žen s různými typy venušiných kuliček a vaginálních činek najdete na Vibrátory.net. Recenze u konkrétních produktů prozradí, jak se používají v praxi kuličky různých materiálů a hmotností

  • Vždy byste měli volit jen takové výrobky, které jsou zdravotně nezávadné a testované!
  • Čím hladší povrch, tím snazší čištění. To platí i o šňůrce – pokud je ze silikonu, vyčistíte ji snáze než tu provázkovou.
  • Prodávají se v různých velikostech – ty nejmenší jsou pro ženy, které ještě nerodily, a naopak. Větší kuličky je ale zase snazší udržet na svém místě, pokud s cvičením začínáte a nemáte dostatečně zpevněné svaly.
  • Záleží i na hmotnosti, která se může značně lišit. Kuličky mohou vážit 40 g nebo rovnou 100 g. Ty lehčí volte, jste-li začátečnice.
  • Důležitý je také přenos síly vibrace vnitřní kuličky na tu vnější. Čím je vnější materiál tvrdší, tím jsou vibrace silnější.
  • Pro nezkušené ženy doporučují odborníci cvičební pomůcku s jednou kuličkou, která se snáze zavádí.
  • Při nákupu se zaměřte mimo jiné i na hlučnost vaší nové hračky. Některé kuličky jsou totiž při pohybu hlučnější. V soukromí vám to nejspíš vadit nebude, ale vyjdete-li s nimi do společnosti…

Čtěte také:

Reklama