Foto: Shutterstock

Na svém intimním svalstvu můžete makat v posteli, v práci i na nákupech. Problémy spojené s oslabením intimního svalstva totiž mohou postihnout i vás. Často za ně může pokles estrogenu způsobený přibývajícím věkem, nadváha, porody, nezdravý životní styl nebo sedavé zaměstnání. Trénink poševního a pánevního svalstva pomocí venušiných kuliček však pomáhá řešit nejen inkontinenci a ztížené dosahování orgasmu. Pomůže také předcházet bolestem zad, nepříjemným pocitům při močení, bolesti při menstruaci, pohlavním styku nebo fyzické zátěži.

Díky cvičení s venušinými kuličkami si snáze uvědomíte, které svaly zatínáte, takže trénink bude efektivnější a intenzivnější než při cvičení bez nich – a také příjemnější. Posílené svaly pánevního dna vám navíc zajistí silnější kontrakce a explozivní orgasmus při klasickém sexu. Při pravidelném cvičení s kuličkami se také naučíte přesněji ovládat vaginální svaly, takže při milování ohromíte svůj protějšek pevným stiskem.
Venušiny kuličky různé váhy, sexshop.cz 649 Kč / Kovové kuličky Heavy Metal 226 g, ruzovyslon.cz 399 Kč / Venušiny kuličky Feel Silicone, ruzovyslon.cz 499 Kč / Vibrační venušiny kuličky The Swan Clutch, Yoo.cz 3099 Kč

Jak vybírat?

S výběrem ideálních venušiných kuliček právě pro vás si můžete nechat poradit v on-line sexshopu Yoo.cz, kde také najdete širokou nabídku. Platí jednoduché měřítko, že čím užší máte vaginu, tím menší kuličky byste si měla vybrat. Standardní velikost kuliček je kolem 3 - 3,5 cm. Váhu pak volte podle zkušeností. Pokud začínáte, měly by být kuličky lehčí (kolem 50 g), s postupem času pak můžete přecházet na těžší.

Kuličky z plastu mají intenzivnější chvění, ale jsou tvrdší a hlučnější. Kuličky ze silikonu, TPE, TPR či gumy (případně těmito materiály potažené) bývají příjemnější na dotek a jsou tišší, ale chvění bývá trochu tlumené. Jestliže už máte zkušenosti s těmito materiály, vyzkoušejte taky kovové kuličky. Do vaginy je vložíte volně bez jakéhokoliv pouzdra (nejsou spojené). Pro opravdu pokročilé uživatelky jsou k dostání dokonce obří venušiny koule nebo kuličky pro elektrosex. Ty v sobě skrývají elektrody, takže je kromě klasických hrátek můžete využít i k elektrostimulaci vaginy.

Většinou se uvnitř kuliček nacházejí ještě další menší, volně se pohybující kuličky. Při sebemenším pohybu narážejí do stěn vnějších kuliček, čímž je rozechvívají a stimulují poševní stěny. I během nudného mytí nádobí se tedy budete radostně vrtět a ošívat. Pokud uvnitř nemají pohyblivé kuličky, jedná se o vaginální činku. Jste-li extrémně vzrušivá a obáváte se orgasmických výbuchů uprostřed nákupního centra, na pochůzky zvolte raději činky.


Foto: Shutterstock

Jak je používat?

Udělejte si především pohodlí. Naneste na kuličky lubrikant (pokud jste dostatečně vlhká, není potřeba) a jednu po druhé je zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru tak, aby koncová smyčka zůstala venku, podobně jako při zavádění tamponu. Jakmile jsou kuličky uvnitř, několikrát se projděte po pokoji, abyste si na jejich přítomnost zvykla. Příjemné, že?

Pokud už máte něco natrénované a víte, že kuličky udržíte v sobě, je čas na akci v terénu. Vyjděte ven a kráčejte jako bohyně! Aby byl trénink efektivní, makejte na svém svalstvu zhruba 30 minut denně. Kuličky noste při přirozeném pohybu. Tím může být chůze, mírný běh, plavání, tanec nebo třeba úklid či vaření. Tyto činnosti rozhýbou tělo, vytvářejí jemnou pohybovou energii a stimulují tak vaginální svaly. Kuličky navíc budou mít tendenci díky gravitaci vyklouzávat ven, což vás bude nutit svaly zatínat. Přesně o to u tréninku pánevního dna jde!

Venušiny kuličky z lékařského silikonu, Mall.cz 289 Kč / Venušiny kuličky noir heavy 102g, WhoopDeDoo 2490 Kč / Venušiny kuličky Weighted Kegel Balls, Yoo.cz 279 Kč / Vyměnitelné venušiny kuličky bSwish bFit, Yoo.cz 449 Kč

Reklama