Milá redakce,
 
chci vás poprosit, abyste věnovali pozornost kritikám na auditkách "žena-out" a "redakční perly", popř. i pod zveřejněnými články.
 
Když budu mluvit za sebe, tak svou kritikou sleduji to, abyste si zmiňovaných chyb všimli a něco s nimi udělali. V podstatě proto, že na ženu-in ráda chodím a na její úrovni mi záleží. Jiné firmy cpou peníze do náročných průzkumů, my tu zpětnou vazbu poskytneme hned a zdarma (i když přiznávám, že si z toho někdy děláme srandu a rýpeme). Když už si na auditkách a pod články stěžuje tolik lidí, tak na vší té kritice asi něco bude.
 
Je mi jasné, že vést tak velký magazín není snadné a že nové redaktorky to mají ještě těžší. Ale pokud některé z nich nezvládají jazyk, kterým píší, a dělají školácké hrubky, bohužel se ho asi během několika týdnů nenaučí. Osobně bych moc ocenila, kdyby na zveřejněných článcích byla vidět práce korektora. Ještě víc mě mrzí, když jsou články odbyté i po obsahové stránce, jsou v nich věcné chyby atd. Pokud chcete konkrétní příklady, najdete je na auditku "redakční perly", je jich tam opravdu dost.
 
S pozdravem a přáním všeho dobrého
 
Hana Kupková - channah
 

Milá channah děkujeme za přání i za kritiku.
 
Jsme si vědomi toho, že poslední dobou přibylo různých chyb, omylů, překlepů a podobných "úletů". Chyby neobhajujeme a snažíme se z nich poučit a neopakovat je. Problém je, že po domluvě, ale prakticky ze dne na den, odešly na svou žádost dvě stálé redaktorky.
A nové se to učí.
Dejte jim čas.
Nová redakce se formuje...
 
Na základě životopisu a pár ukázek nepoznáte ani styl nové redaktorky, či editorky - ani jazykovou úroveň, ani jak bude psát pod tlakem a stresem z reakcí čtenářek. On ten text před tím mohl také někdo upravit, opravit, nebo jen na něj měl ten člověk více času.
Navíc psaní není jediným faktorem pro příjem nového člena redakce.
Ten musí zvládnout už za ta léta pěkně složitý administrační systém a spoustu věcí okolo počítače.
A také musí být psychicky odolný, protože ať se snaží, jak se snaží, vždy se najde někdo, kdo se do něj naveze - třeba jen proto, že mu nesedí téma na které ona redaktorka píše.
 
Proto nové redaktorky a editorky testujeme v živém provozu...
 
Někdo se neosvědčí, další ano. V blízké době budeme testovat několik dalších potencionálních redaktorek/editorek
 
Tím bych za sebe zhodnotil současný stav.
 
 A neodpustím si malou poznámku.
 
Nás je tady v redakci na psaní v daný okamžik 3 osoby, které dávají do kupy komplet vydání a novinky. Pomáhá nám v tom dalších několik velmi dobrých externistek. A když se stane chyba, je možné, že zrovna když  si jí všimnete vy, my máme všichni něco na práci a o té chybě nevíme, to že o ní nevíme, ale neznamená, že ji hned jak na ní přijdeme neodstraníme. Ono není v lidských silách odsledovat zde okamžitě vše co se šustne.
 
A nakonec abych se představil pro ty co mne neznají.
Jsem spolumajitel a ředitel Žena-in.cz
Dále v daný okamžik zastávám dočasně funkci šéfredaktora tohoto magazínu a dělám pomocného editora.
Reklama