profimedia-0448641161.jpgFoto: Profimedia

Ventolin pochází z Rakovníku a kromě toho, že učí na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy kulturní antropologii, má jednu velkou vášeň. Tou vášní je hudba. Působil jako člen kapely Kazety a později se osamostatnil. V září 2017 vydal vlastní album Vitajte.

Jeho dosud asi největším hitem je skladba Disco Science a zejména pak videoklip, který k ní vzniknul. V něm si zahrála i Ventolinova matka. Klip je postavený na grafických efektech, ty jsou ovšem tak primitivní a tak špatně udělané, že budí pousmání. Na Youtube má tento netradiční hudební počin už přes 1,4 milionu zhlédnutí.

Pozornost budí i text, v němž je pravděpodobně ukrytá natolik hluboká myšlenka, že se ji nikomu ještě nepodařilo najít. Toto jsou slova jednoho úryvku:

Takový štěstí
Pro všechny holkys
Pro všechny mládenc
Disco science!
Pro všechny holkys
Pro všechny mládenc

Ventolin ovšem sklízí úspěchy, vystupuje v tuzemsku i v zahraničí a o jeho performance je velký zájem. A jak vznikla netradiční přezdívka? Na svém prvním sólovém vystoupení se David Doubek začal tak trochu dusit, a proto aplikaci ventolinu na uvolnění dýchacích cest včlenil do své show. A už mu to zůstalo.

Reklama