Téma dobrovolnictví tady dnes ještě nezaznělo a přitom také patří k tomuto empatickému tématu. Co se dobrovolnitvím chápe, jaká je jeho náplň? O to se s vámi ráda podělí naše čtenářka- dobrovolnice s nickem lalica

Milá redakce, pro mně je pomoc bližním samozřejmostí a pokud mám čas, snažím se pomáhat nejen známým, ale i zcela cizím lidem. Před Vánoci jsme obešli charity a azyláky se šatstvem, také jsem navštívila s dárky těžce nemocnou známou. V prosinci je tomu rok, co jsem se zapojila i do dobrovolnictví. Hodně se mluví o tom, že jsme my  Češi s tou pomocí bližním na tom dost špatně. Já se ale domnívám, že to nebude tak zlé.

V prosinci jsem zažila večer, který mi můj názor jen potvrdil a to byl večer pro dobrovolníky spojený s hezkým programem i oceněním dobrovolníků. Seděli jich se mnou desítky, povídali jsme si, vyměňovali zkušenosti. Někteří pracují s postiženými dětmi, další se seniory.Mnozí z nás jsou ochotni věnovat svůj čas i pohlazení potřebným lidem.

Vůbec se mi nechtělo věřit, že i já se octnu mezi oceněnými.Trochu jsem se styděla vyjít na pódium a přebrat krásnou kytku a dárky. Myslím, že si takovou poctu zasloužili všichni. Měla jsem slzy na krajíčku, když jsem usedala ke kolegyním. Dobrovolnictví činí náš život pestřejším, laskavějším a je jen důkazem toho, že cit a empatie nejsou nám Čechům cizí.

V listopadu přibyla do naší rodiny vnučka a tak se občas  dobrovolně starám o její „ bříško“ i rozptýlení...

lalica

lalica

Milá lalico, děkuji za zajímavé rozšíření dnešního tématu. Máte můj obdiv. Ne každý by byl ochoten věnovat svůj volný čas druhým

Text nebyl redakčně upraven

Reklama